Русия победи Унгария с 3:0 като гост в контрола, играна в Будапеща. Проверката беше и генерална репетиция за Сборная преди предстоящия домашен турнир за Купата на конфедерациите.

Руснаците имаха почти пълно надмощие в срещата и още до почивката взеха преднина от два гола. Фьодор Смолов откри в 20-ата минута след самостоятелен пробив, при който преодоля двама защитници в червено, излезе сам срещу вратаря Петер Гулачи и стреля покрай него в мрежата.

В 40-ата Мартон Епел от домакините си отбеляза автогол за 0:2. След центриране от корнер той засече топката с глава в опита си да изчисти и изненада Гулачи.

Дмитрий Полоз фиксира крайното 0:3 в 89-ата минута. Той беше изпуснат от унгарската защита и от точката на дузпата се разписа.