Португалия се класира за Световното първенства в ЮАР догодина, след като постигна втора поредна победа с 1:0 над Босна и Херцеговина. И Този път успехът не дойде лесно, като единственото попадение бе дело на Раул Мейрелеш 10 минути след почивката. Той се възползва от извеждащо подаване на Нани и матира вратаря Хасагич.

Този гол на практика предреши изхода на баража, тъй като босненците се нуждаеха от общо 3 гола за 35 минути, ако искаха да се класират на Финалите.

Четвърт час преди края напрежението си каза думата и нервите на Сеяд Салихович не издържаха. Той репликира съдията и бе изгонен. Срещата бе прекратена за малко, тъй като от трибуните полетяха предмети, а един от тях сякаш улучи лайнсмена.

БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА - ПОРТУГАЛИЯ 0:1

0:1 Мейрелеш (51')

БОСНА:Хасагич, Надаревич, Яхич, Дамянович, Ибричич, Салихович, Рахимич, Муратович, Мисимович, Джеко, Ибишевич;

ПОРТУГАЛИЯ:Едуардо, Дуда, Бруно Алвеш, Карвальо, Ферейра, Мейрелеш, Пепе, Деко, Шимао, Лиедсон, Нани.