Холандия започна с успех квалификациите за световното първенство в Бразилия през 2014-та година, след като възпитаниците на Луис Ван Гаал се наложиха трудно над Турция с 2:0.

В герой за „лалетата" се превърна нападателят на Манчестър Юнайтед Робин Ван Перси, който доказа, че е в супер форма, бележейки и за националния тим в 17-ата минута. РВП наниза топката с глава, възползвайки се от чудесно центиране на Уесли Снайдер.

Въпреки сърцатата игра на опонентите от Турция, които търсеха изравнителния гол с всички сили, младите холаднци се възползваха от една мълниеносна контраатака и Лусиано Нарсинг фиксира крайното 2:0 в четвъртата минута от даденото продължение на срещата.

Домакините бяха със силно подмладен състав, като в него личаха имената на Янамаат, Вилемс, Клааси и Лусиано Нарсинг.

ХОЛАНДИЯ-ТУРЦИЯ 2:0

1:0 Ван Перси (17'), 2:0 Нарсинг (90+4')

Съдия: Карлос Валско (Испания)

ХОЛАНДИЯ:Крул, Янмаат, Хейтинга, Инди, Вилемс, Снайдер, Клааси, Строотман, Нерсинг, Ван Перси, Робен

ТУРЦИЯ: Зенгин, Алтънтоп, Кая, Топрек, Али Калдъръм, Туран, Белозоглъ, Топал, Торун, Сарер, Булут