Донарума за малко да подари топката на противника, но успя са изрита топката настрани.

Германецът Айтекин даде пет минути добавено време.

87′

ГОООЛ! Инсиние стреля неспасяемо в десния ъгъл на Бътланд.

84′

Киеза падна в наказателното поле, след като беше набрал скорост. Симулация?
Айтекин реши да погледне повторението. Тарковски настъпи Киеза и съдията даде дузпа за Италия.

83′

Ашли Йънг получи картон, защото се върна в полето допълзявайки, след като обърна глезена си.

81′

Само италианците играят с топката. Саутгейт отиграва паркиране на автобус.

81′

Бонучи изчисти пред Рашфорд. Топката беше центрирана отляво.

80′

Галярдини смени Пелегрини.

78′

Инсиние стреля под много малък ъгъл на скорост след пас на Жоржиньо. топката мина покрай далечнета греда.

77′

Англичаните се дръпнаха да пазят резултата. Те не могат да направят връзки при контрите.

72′

Хендерсън сменя Стоунс.
Неточен удар на Инсиние от фаул.

71′

Уолкър спъна Пелегрини пред полето отляво.

70′

Дебют на Люис Кук за Англия. Той е капитан на светвоните шампиони за юноши. Излиза Лингард.

69′

Запокоста центрира отдясно и прати в нокдаун Стоунс, чиято глава срещна топката отблизо.

69′

Рашфорд сменя Варди.

67′

Стърлинг стреля неточно отляво. Много бързи пасове на англичаните през центъра.

64′

Имобиле напуска игра. На негово място влиза Белоти.

62′

Стърлинг стреля от далече. Без проблеми за Донарума.

61′

Варди отне топката, но защитата се справи с възникналата суматоха.

59′

Роуз сменя Трииър.

58′

Лалана сменя съотборника си от Ливърпул Чембърлейн.

57′

Бътланд спаси рутинно слаб удар на Имобиле. Първи удар за гостите в очертанията на вратата в мача.

56′

Чембърлейн стреля с левия крак след контра. Донарума лови. Стърлинг малко забави подаването към Чембърлейн.

55′

Киеза сменя Кандрева.

54′

Ашли Йънг стреля на скорост под малък ъгъл отляво. Бонучи блокира удара.

50′

Самочувствието на англичаните е по-голямо. Те търсят повече прецизност в подаванията си.

48′

Имобиле беше изпреваен от Бълтланд след пас отдясно.

47′

Италианците отговарят със същото и успяват да преодолеят пресата на домакините.

46′

Англичаните си разменят пасове с вратаря. Гостите не пресират докрай.

45′

Ще съумеят ли италианците да намерят своя облик. Или англичаните ще продължат с голямо самочувствие.

45+1′

Бърза игра на Англия срещу бавно изграждани атаки. Един светкавично изпълнен фаул направи разликата.

45′

Една минута добавено време.

43′

Йънг за малко да подаде на Варди в малкото поле. Рогани успя да избие топката.

41′

Ашли Йънг слуша конско от Айтекин, след като направи груб шпагат. Картон няма.
Стоунс изчисти след центрирането от фаул отдясно.

39′

Чембърлейн получи картон за невъздържана реакция. Германският съдия е строг.

38′

Ашли Янг стреля по земя в наказателното поле отляво. Донарума се разтегна и изби в корнер.

35′

Чембърлейн центрира отдясно слрд подаване на Стърлинг. Нямаше кой да засече с глава. Корнер.
Меле. Тарковски след серия от рикошети не можада се пребори.
Стърлинг се измъкна зад защитата след това. Но нов корнер.

33′

Англичаните са по-изтеглени назад и разчитат на скоростта си. Италианците владеят топката повече, но пропуски на Имобиле им попречиха да отбележат гол досега.

31′

Имобиле се измъкна в стил Робен, стреля, но слабият му удар беше отклонен в корнер.

30′

Стоунс и Бътлънд сами си създават проблеми отзад. Защитата успя да изчисти в тъч.

26′

ГОООЛ! Джейми Варди отдясно на скорост разстреля Донарума. Англичаните изпълниха светкавично свободен удар и Варди беше изведен от Лингард, докато италианците не знаеха какво се случва.
Стърлинг беше фаулиран след като отне топката в центъра.

24′

Ерик Дайър стреля с глава след корнер. Донарума лови.

23′

Варди получи топката на скорост и стреля по земя. Донарума изби с крака. Първо спасяване в мача.

22′

Ерик Дайър игра с глава след центриране от фаул отдясно. Донарума без проблеми улови топката.

19′

Италианците пресират и успяват по-дълго да задържат топката. Темпото не е особено високо.

17′

Пропуск! Чиро Имобиле с глава в малкото поле не можа да оцели вратата. Прецизно центриране отдясно на Кандрева.

13′

Пълно равенство в статистическите данни. Италианците водят в изпълнените аутове с 2-0.

10′

Джейми Варди за малко да остане сам срещу вратаря. Защитник успя да направи шпагат в последния момент.

7′

Италианците се опитват повече да изострят играта.

4′

Корнер за Англия след първата настойчива атака на домакините.
Тарковски сам под ъгъл удари топката с глава нагоре. Аут.

3′

Комична грешка на Джон Стоунс. Той загуби топката от съперник в наказателното поле, но после блокира удара в корнер.

2′

Имобиле напредна сам в наказателното поле след 30 секунди игра, но се забави да стреля. Джон Стоунс успя да изчисти.

1′

Започна истинската класика на европейския и световния футбол.

Матия Перин

Мач между Англия и Италия винаги е съпроводен с големи очаквания. Но в последните мачове между  тях качеството на игра не е много високо.

Италианците все още не могат да се съвземат от голямото разочарование, свързано с отпадането от Мондиал 2018. Те традиционно се представят добре на Уембли, където имат две победи и една загуба. "Скуадрата" се намира в много черна серия и няма отбелязан гол в последните си три мача.

Гарет Саутгейт залага на млади футболисти, на които иска да даде възможност да натрупат международен опит. Играта на англичаните не е зрелищна, но е много изчистена в защита, което дава възможност за регистриране на добри резултати без допуснат гол.

Последният двубой на английска земя е от 2003 година в Лийдс, когато "адзурите" се наложиха с 2-1. Тогава и двамата сегашни наставници  бяха титуляри.

На големи форуми двата световни колоси се срещнаха на Евро 2012 и Мондиал 2014. Тогава равностойната игра можеше да бъде харесана само от дълбоки специалисти, залагащи на сложни защитни игрови схеми.