С гол на Лионел Меси във втората минута на продължението на редовното време Аржентина победи Бразилия с 1:0. Контролата между два от най-силните отбора в света се състоя в Доха. Интересното е, че попадението е първо за звездата на Барселона срещу този съперник.

Двубоят беше доста отворен и положенията пред двете врати не липсваха. Топката обаче така и не искаше да се оплете в мрежата. В 19-ата минута дори и удар на Дани Алвеш срещна гредата. Три по-късно пък Масчерано едва не си отбеляза автогол.

Аржентинците отговориха в 30-ата минута, когато главно действащо лице беше Игуаин. Нападателят на Реал (М) се изправи очи в очи с вратаря, но ударът му беше париран. Малко преди почивката пък шут на Меси от въздуха мина на сантиметри от горния ляв ъгъл.

През второто полувреме събитията на терена не се промениха. В 57-ата минута аржентинците претендираха за дузпа. Комбинация между Ди Мария и Пасторе, завършила с удар на последния, срещна ръката на Алвеш. Главният съдия обаче не посочи бялата точка. Отново Меси беше близо до гол в заключителните минути и само шпагат в последния момент на Тиаго Силва запази двете нули.

Все пак в 92-ата нямаше кой да спре звездата. След взаимодействие с Леваци Меси намери път към вратата на Бразилия между краката на Тиаго Силва. А топката влезе в долния десен ъгъл на Виктор за победата с 1:0.