Станислав Манолев започна като титуляр за ПСВ Айндховен и остана на терена 90 минути при победата с 3:1 у дома срещу Грьонинген в среща от 33-ия кръг на холандското футболно първенство. С два гола за "филипсите" се отличи Закария Лабяд, а едно попадение добави Балаш Джуджак. Матавц пък се разписа за състава на Грьонинген. През следващия сезон ПСВ ще играе в европейския клубен турнир Лига Европа.

В друга среща от кръга Твенте без Николай Михайлов победи с 2:0 като домакин Фейенорд. Головете за отбора от Еншеде реализираха Блес Нкуфо и Мирослав Щох, по един във всяко от двете полувремена. С тази победа Твенте събра 83 точки на върха в класирането, кръг преди края.

Аякс пък спечели категорично с 4:0 в домакинския си мач срещу Хераклес Алмело. По две попадения за "бяло-червените" вкараха Сим де Йонг и Марко Пантелич. Аякс изостава на една точки от лидера Твенте.

От първа дивизия на Холандия изпада Валвайк, Спарта Ротердам и Вилем II ще играят в плейофите за оставане в елита.

Вилем II - АЗ Алкмаар - 0:3

В класирането води Твенте с 83 точки, пред Аякс с 82. ПСВ Айндховен е на трета позиция със 77. АЗ Алкмаар е четвърти с 61 точки, пред Фейенорд с 60 и други.