Манчестър Сити спечели турнира "Дъблин Суперкъп", след като във финала разби с 3:0 европейския клубен шампион за 2010 година - Интер.

В по-голяма част от двубоя "гражданите" доминираха тотално над съперника. Въпреки това първият редовен гол в двубоя падна едва в края на първото полувреме. Преди това попадение на Един Джеко беше отменено заради засада.

В 45-ата минута Марио Балотели остана непокрит и с удар с глава наказа бившия си отбор. Секунди след подновяването на играта Джеко най-после се записа сред реализаторите, засичайки подаване на Давид Силва.

Малко след това вратарят на Сити Джо Харт се намеси решително след рикоширала топка в крак на съотборник при бомбен изстрел на Деян Станкович. Класическия успех оформи Адам Джонсън в 90-ата минута.