Отборът на Люксембург оглави Група "В" на квалификациите за Европейското първенство по футбол през 2020 година.

Това стана възможно след забележителен обрат на тима, постигнат при домакинството на Литва.

Съставът от Великото Херцогство губеше в резултата, но с подкрепата на феновете си, вдъхновили звездите на отбора, стигна до крайната победа.

България и Черна гора не се победиха - 1:1

България спаси точката срещу Черна гора, Неделев с гол от несъществуваща дузпа за 1:1 на "Васил Левски"

Равенство за "лъвовете" на старта на европейските квалификации

Люксембург спечели с 2:1. Попаденията за домакините вкараха Мартинс и Родригес, докато за гостуващата единайсеторка се разписа Черних.

Именно той даде преднина на Литва след 14 минути игра, възползвайки се от неразбирателство в защитата на съперника.

Англия победи Чехия с 5:0

Хеттрик на Стърлинг и унищожително начало за Англия в европейските квалификации!

Чехия без подходящите аргументи срещу Трите лъва

В самия край на първото полувреме, в много важен етап от сблъсъка, Барейро Мартинс възстанови равенството и върна срещата в изходна позиция.

Десет минути след паузата Родригес направи обрата пълен, а с това връчи и трите точки на своя състав.

Предвид равенството в другата среща от тази група, играна по същото време, тимът от Великото Херцогство оглавява подреждането в групата.