Националният отбор на България не успя да победи своя гост Черна гора в първия си мач от квалификациите за Евро 2020.

Селекцията на Петър Хубчев прие своя съперник на Националния стадион "Васил Левски", като в крайна сметка регистрираният резултат бе равен - 1:1.

Точен за гостите беше Мугоша. За "лъвовете", от несъществуваща дузпа, се разписа Тодор Неделев.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

България - Черна гора, на живо

България - Черна гора 1:1, гол на Неделев от дузпа!

Резултатът е открит!

Първото полувреме предложи много динамика, чести пробиви в двете половини от терена, надмощие на "лъвовете", но не и попадения в двете врати.

Още в осмата минута пред Тодор Неделев се откри добро положение. Той стреля, но топката се отби в тялото на бранител. На първо време домакините претендираха за дузпа, но повторенията показаха, че по-скоро става дума за игра с глава на Томашевич.

Снимка 413981

Още толкова минути по-късно отново Неделев опита интересен удар от движение, но за пореден път кълбото срещна защитник, след което излезе в корнер.

Именно ъгловите удари бяха най-неприятното нещо и за двамата вратари, като след тези статични положения се получаваха сериозни разбърквания в двете наказателни полета, а нерядко се стигаше и до изстрел към вратата.

Снимка 413994

В 19-ата минута дойде най-сериозната опасност пред българския страж. Иванич бе изведен по чудесен начин очи в очи с Михайлов, но вратарят закачи кълбото с десния си крак, то мина под тялото му и излезе в ъглов удар. След статичното положение не последва нищо интересно.

Снимка 413996

В 31-ата минута пък бе регистрирана най-сериозната опасност за България. Костадинов получи пас в пеналта и засече топката с глава, но Петкович спаси с акробатично хвърляне и избиване на топката с дясната си ръка.

До почивката двата тима се прибраха в собствената си половина и изчакваха възможност основно на контраатака. Такава не се откри пред тях и резултатът се запази непроменен до паузата.

В 50-ата минута гостите излязоха напред в резултата. Мугоша даде предимство на тима си, след като получи добър пас в наказателното поле и с диагонален шут не остави шансове на Михайлов за реакция.

Иванич можеше да реши всичко в срещата малко по-късно, но се отчете с нов голям пропуск в мача, оставайки очи в очи с българския страж.

Снимка 413992

Двайсетина минути преди края, след тежък сблъсък със съперников състезател, Ивайло Чочев бе принудително заменен от Симеон Славчев.

Откараха Ивайло Чочев в болница

Откараха национал в болница

Ивайло Чочев получи контузия по време на квалификацията с Черна гора

Последваха минути на борба за териториално надмощие, което изтощи значително състезателите и на двата състава.

Снимка 413995

Крайното 1:1 оформи Тодор Неделев, разписал се от дузпа в 82-ата минута на мача. Фаулът бе отсъден за нарушение срещу Костов на границата на наказателното поле. При повторенията се видя, че Костов бе повален извън рамките на пеналта. Съдийската грешка беше в полза на България.

До последния сигнал нова промяна в резултата не беше регистрирана и така България започна поредната си значима кампания с равенство. Този път на собствен терен.

Снимка 413983

Двама от твърдите титуляри за "трикольорите" пропуснаха днешния мач, както и този в Прищина след няколко дни. Става дума за Пламен Илиев, който бе освободен от лагера на националите заради контузия и належаща операция, и Кирил Десподов, също аут заради травма.

Статистиката на "лъвовете" срещу този съперник остава все така с поделено надмощие. До момента двата отбора са изиграли 5 мача, като балансът е 1 победа за България при 3 равенства и 1 загуба. Головата разлика е 8:6 в полза на българския отбор.

Снимка 413991

Единственият успех, който "трикольорите" са постигали е в световна квалификация, играна на 5 септември 2009 година. Под ръководството на Станимир Стоилов печелим с 4:1 в София.