Англия разгроми Чехия в мач от квалификациите за Евро 2020. Двубоят от група "А", игран на стадион "Уембли" в Лондон, завърши с категоричен успех за домакините.

"Трите лъва" спечелиха с 5:0, като хеттрик за тима отбеляза Рахийм Стърлинг. Другите голове за британците бяха дело на Хари Кейн, разписал се от дузпа, както и на Калас, пратил топката в собствената си врата малко преди последния сигнал.

България, Черна гора и Косово са другите тимове, състезаващи се за първите две места в тази група.

България и Черна гора не се победиха - 1:1

България спаси точката срещу Черна гора, Неделев с гол от несъществуваща дузпа за 1:1 на "Васил Левски"

Равенство за "лъвовете" на старта на европейските квалификации

Селекционерът на островитяните Гарет Саутгейт получи лоши новини в дните преди двубоя. С контузии бяха двама от титулярите му Трент Александър-Арнолд и Маркъс Рашфорд. Джон Стоунс, Фабиан Делф и Рубен Лофтъс-Чийк пък въобще не получиха повиквателни, защото имат различни травми.

Всичко това обаче се оказа от огромно значение за подмладяването на тима, след като Гарет Саутгейт заложи на редица таланти тази вечер.

На терена се появиха Джейдън Санчо, Калъм Хъдсън-Одой и избралият да се състезава за Англия Деклан Райс.

Снимка 414011

Източник: Twitter

В центъра на събитията тази вечер обаче попадна Рахийм Стърлинг.

Именно той даде преднина на тима си след 24 минути игра, възползвайки се по добър начин от чудесна асистенция на Джейдън Санчо. Това бе първият случай, в който последният стартира като титуляр, от първата минута, за представителния тим на Англия.

Снимка 414012

В продължението на първата част домакините получиха възможност да удвоят преднината си, като в тяхна полза бе отсъдена дузпа. Зад топката на бялата точка застана Хари Кейн, който едва не сгреши, но все пак прати топката в мрежата за 2:0.

Снимка 414014

В 62-ата минута Стърлинг бе точен за 3:0, а само 6 минути по-късно, този път след асистенция на Баркли, отново Стърлинг разочарова стража на съперника, оформяйки своя хеттрик, макар и с помощта на лек рикошет, заблудил вратаря на опонента.

Крайното 5:0 направи Калас, пратил злощастно топката във вратата на собствения си отбор осем минути преди последния съдийски сигнал.

"Трите лъва" се намират в чудесна форма и в последните си 6 мача регистрираха 5 победи и 1 равенство.

Снимка 414010

От своя страна Чехия редува победи със загуби, а последното равенство е отпреди 16 срещи. Отборът все пак спечели последните си два мача, но днес просто не разполагаше с необходимите аргументи. Англия спечели последните 16 от 17 домакинства.