Португалия започна с фалстарт квалификациите за Евро 2020. В мач от група "В", "мореплавателите" не успяха да пробият защитата на Украйна и срещата завърши 0:0.

В състава на европейските шампиони се завърна Кристиано Роналдо. Това бе първи негов мач след Мондиал 2018 за националния отбор.

Домакините взеха инициативата от самото начало в търсене на гол. В 16-ата минута Пятов отрази удар на Пепе. Минута след това гол на Португалия не бе зачетен заради засада на Карвальо.

Последваха два опасни удара на Роналдо, които Пятов спаси. В 44-ата Моутиньо нацели греда при опит за центриране.

През втората част героичните изяви на вратаря на украинците продължиха. В 56-ата минута Пятов блесна с фантастично спасяване след удар на Андре Силва.

Португалците продължиха с натиска си до края на срещата, но попадение така и не падна.