Англия, Италия, Сърбия и Чехия се присъединиха към домакина Холандия и се класираха за младежкото европейско първенство по футбол през 2007 година.

Англия излезе за гостуването си на Германия в Леверкузен с един гол аванс от първия мач. Нещата придобиха още по-добър характер за възпитаниците на Питър Тейлър, когато още в 13-ата минута Маркус Бженска бе изгонен.

Въпреки лошия развой на мача немците контролираха събитията на терена и дори стигнаха до дузпа, която обаче бе изпусната от Гонзало Кастро.

Надеждите на домакините се върнаха, когато и англичаните останаха с 10 души, след като Стивън Тейлър получи втори жълт картон в 59-ата минута. За голямо съжаление на младия бундестим обаче на терена се появи 17-годишният нападател на Арсенал Тео Уолкът, който само в рамките на 5 минути, между 85-ата и 90-ата, отбеляза два гола и прати сънародниците си на финалите в Холандия.

Голямата сензация на вечерта бе сътворена от Сърбия, които пристигнаха в Швеция с пасив от три гола от първия мач. Шведите обаче явно подцениха двубоя и отнесоха отрезвителна петица от сърбите, с което се сбогуваха с участие на европейското догодина.

За Холандия ще пътуват и отборите на Чехия и Италия. Чехите трябваше да чакат до 83-ата минута, за да отбележат така важния гол, който им донесе равенството 1:1 в Босна и Херцеговина, както и крайната победа от двата двубоя(2:1 за Чехия в първата среща).

"Адзурите" бяха далеч по-убедителни в гостуването си и с два гола още преди почивката отказаха Испания. Все пак иберийците успяха да върнат едно попадение през втората част, което обаче не се оказа достатъчно и с общ резултат 1:2 на се класираха за финалната фаза на турнира.

В последния мач от вечерта Португалия успя да запише драматична победа с 3:0 над Русия. Домакините откриха в 31-ата минута, след като Мутиньо превърна отсъдената за Португалия дузпа в гол. В края на първото полувреме Колесников получи червен картон, което съвсем сломи съпротивата на руснаците и те допуснаха още две попадения след почивката. Така с общ резултат 4:4 и повече голове на чужд терен иберийците триумфираха.