Наставникът на Байерн (Мюнхен) Венсан Компани застана пред медиите преди утрешното гостуване на Интер в реванша от 1/4-финалите в Шампионската лига. Баварците загубиха първия мач с 1:2.

"Това са специални нощи. Има нощи, в които всичко е свързано с един момент. Надявам се, че ще имаме шансовете, които имахме в първия мач. Може би няма да са толкова много. В тези моменти трябва да сме там, да се защитаваме добре и да вкарваме голове в предни позиции. Вярата е налице, в крайна сметка просто трябва да спечелим един мач. Винаги играем за победа. Надявам се, че ще успеем да изживеем една много специална вечер и за нашите фенове", започна Компани.

"Най-добрият отбор в Италия срещу най-добрия отбор в Германия в момента. И двата стадиона също са сред най-добрите, които съществуват. Не може да се получи нещо по-голямо от това. Качеството и талантът също са налице. Важното е да покажем най-доброто от себе си", продължи Компани.

"Какво може да е решаващо? Всичко играе роля: качествата на противника, нашите качества. Не става въпрос само за първите няколко минути. Тя може да продължи 90 или 120 минути. Това са два отбора с много опит и международни играчи. Всеки играч знае какво е заложено на карта. Гнабри или Сане ще стартира? Ще видим утре, всички момчета се представят добре. Уважавам мнението на Матеус, че Томас Мюлер трябва да започне. Моята работа като треньор е да взема решение за отбора. Имаме доверие на нашия млад вратар Йонас Урбиг, напрежението не е върху него, а върху опитните играчи", каза още Компани.

Лотар Матеус "съветва" Компани: Пускай Мюлер титуляр срещу Интер

Лотар Матеус "съветва" Компани: Пускай Мюлер титуляр срещу Интер

"Всеки друг вариант е невъзможен"

"Тренираме дузпи още от първия мач за купата срещу Улм и продължаваме да го правим. Ако се стигне дотам, ще сме направили много неща правилно в мача и се надявам да пренесем инерцията в дузпите. Дали ако бъдем елиминирани това ще повлияе на бъдещето ми в Байерн? Винаги питате какво ще се случи, ако бъдем елиминирани. Какво ще стане, ако продължим напред? Ще получа ли нов договор? Но нашата нагласа е, че ще се справим. Това е начинът, по който влизаме в мача. Намираме се в средата на април и сме на един мач от полуфиналите на ШЛ - на три победи от спечелването на Бундеслигата. Това е възможност. Ние живеем за тази възможност".

Симоне Индзаги: Венсан Компани беше умен играч и го доказва и като треньор

Симоне Индзаги: Венсан Компани беше умен играч и го доказва и като треньор

Трябва да забравим за резултата от първия двубой, но не и за играта, коментира италианецът