Уникален срам! Това е най-малкото, с което може оприличим случилото се тази вечер с националния отбор на Аржентина. "Гаучосите", които са един от фаворитите за спечелването на Мондиал 2018, претърпяха истинско крушение, губейки "приятелския" си мач срещу Испания с 1:6.

Без Лео Меси в своите редици, "албиселесте" станаха за посмешище в Мадрид, където просто нямаха алтернатива на футболната фантазия, която им бе поднесена от селекцията на Хулен Лопетеги.

Испания - Аржентина 6:1 (Развой на срещата по минути)

Унижението на "Уанда Метрополитано" във възможно най-подробен вариант

Над всички за "Ла Фурия" беше звездата на Реал (Мадрид) - Иско, който освен три попадения, блесна и с една асистенция. Останалите голове бяха дело на Диего Коща, Тиаго и Яго Аспас. Всички те сякаш бяха необходимото потвърждение за това, защо смятат иберийците за един от основните кандидати за световната купа през това лято. Почетният гол за Аржентина пък беше дело на Николас Отаменди, който малко преди почивката се разписа за 1:2.

Снимка 347722

Източник: EPA/БГНЕС

Грандът от Южна Америка пък вбеси до краен предел и своя лидер Лионел Меси, който не можа да догледа резила на своите и в 77-ата минута напусна трибуните на "Уанда Метрополитано".

Напълно очаквано. Отборът на Испания веднага взе контрол над владението на топката. Това беше и ясен знак, че атаките към вратата на Серхио Ромеро ще започнат съвсем скоро...

Мигел Борха коства победата на Колумбия срещу скучна Австралия

Борха коства победата на Колумбия срещу скучна Австралия

Нападателят на Палмейрас пропусна дузпа

И този интернационален сблъсък обаче не мина в графата "леки" за Жерард Пике, който при всяко свое докосване беше бурно освиркван от мадридската публика на "Уанда Метрополитано".

Снимка 347737

Първото опасно положение в този двубой бе факт в 8-ата минута. Аржентина организира бърза контраатака чрез светкавичните действия на Макси Меза по крилото. Последва перфектно центриране за Гонзало Игуаин, който изпревари персоналния си пазач и отправи удар от няколко метра. "Ел Пипита" обаче нямаше да бъде себе си, ако не бе пропилял това изключително изгодно положение.

Творческо решение на Айтекин измъкна Италия на Уембли

Англичаните надиграха съперниците си, но се върнаха назад в края и си платиха

Броени минути по-късно, пропускът на аржентинците оказа фатално влияние. Съперникът им организира своя маркова атака през центъра на терена, която завърши с хитър пас от Асенсио за Диего Коща, който сам срещу Серхио Ромеро, с цената и на тежък сблъсък, даде ранен аванс на "Ла Фурия".

Снимка 347726

Неприятна новина застигна националният селекционер на "гаучосите" в 22-ата минута, след като стана ясно, че пострадалият при сблъсъка с Диего Коща - Серхио Ромеро няма да може да продължи срещата. Така на негово място се появи резервният вратар Вили Кабайеро.

"Гаучосите" сътвориха втори голям пропуск в 24-ата минута, когато заместникът на Лео Меси тази вечер - Макси Меза осъществи брилянтно двойно подаване с Ло Селсо и остана да преодолее само Давид Де Хеа. Ударът му обаче бе безкрайно разочароващ и прати топката встрани от испанската врата.

Снимка 347733

И докато гостите от Южна Америка редуваха пропуск след пропуск, испанците бяха безпощадни в офанзивен план. Гол №2 падна точно в 29-ата минута и за него бяха нужни само няколко паса. Тласък на попадението придаде Марко Асенсио, който с отличен пас от крилото намери непокрития в полето на Аржентина - Иско. Звездата на Реал (Мадрид) обработи топката без подготовка и с техничен изстрел удвои преднината на "Ла Фурия".

Германия загуби от Бразилия с 0:1

Бразилия взе частичен реванш, срази Германия насред "Олимпиащадион"

Габриел Жезус вкара победния гол за Селесао

След поредица от фрапантни пропуски, Аржентина все пак успя да върне един гол до почивката. Евер Банега центрира от корнер, Николас Отаменди скочи най-високо в полето на домакините и с глава не остави шанс на противника. Вина за попадението на бранителя на Ман Сити имаше Серхио Рамос, който загуби въздушния сблъсък срещу него.

Подновяването на играта донесе много радост за публиката на "Уанда Метрополитано". Испания възстанови преднината си от два гола, след като отново за домакините се разписа Иско в 52-ата минута. Всичко започна с перфектен пас зад гърба на отбраната, който Андрес Иниеста даде за резервата Яго Аспас. Макар и да задмина Вили Кабайеро, опитният нападател затвори ъгъла си за стрелба и върна технично за връхлитащия Иско, който без никакви проблеми направи 3:1.

Снимка 347728

Изплашените "гаучоси" обаче нямаха много време да се настройват към този резултат, тъй като 120 секунди по-късно, изоставането за тях придоби срамното 1:4. Иско отново се понесе по фланга, "чупейки кръста" от финтове на младия Талияфико. Бившият играч на Малага опита да върне жеста към задаващия се от центъра Яго Аспас, но първото докосване на стрелеца бе разочароващо. За негово щастие, на близо се намираше и Тиаго Алкантара, който довърши започнатото и с премерен изстрел превърна в кошмарна вечерта за Вили Кабайеро.

Гърция победи Египет, Мохамед Салах не игра

Гърция победи Египет, Салах не игра

Само гол разлика между двете единайсеторки

Испания обаче не смяташе да спира до тук. Срам от пета степен разтресе аржентинците в 74-ата минута, когато във вратата им падна пети гол. Давид Де Хеа сътвори фамозен извеждащ пас за Яго Аспас, който този път не сгреши и сам срещу Кабайеро направи 5:1.

Снимка 347725

Взривоопасният тандем Иско - Яго Аспас обаче продължи да унижава Аржентина и още в ответната атака резултатът вече беше 6:1!! Този път в прегръдките на своите колеги попадна първият от гореспоменатите, който успя да оформи и своя хеттрик!

Лео Меси не можа да догледа уникалния срам, който изживяваха неговите сънародници и в 77-ата минута напусне бесен трибуните на "Уанда Метрополитано"...

Русия загуби контролата си срещу Франция с 1:3

Сборная с нова загуба в контролите, този път три гола им вкара Франция

"Петлите" триумфираха в Санкт Петербург с 3:1

А до края Аржентина можеше да инкасира и още няколко попадения, ако не беше слабата концентрация на техния опонент пред гола.