Официално предупреждение и за Маркос Рохо заради разразилата се разправия на терена.

Авторът на хеттрик Иско е изпратен на крака от испанската публика. В игра ще видим Лукас Васкес.

Лео Меси не можа да догледа до края уникалния срам, който изживяват неговите сънародници.

Снимка 347734

Източник: EPA/БГНЕС

76′

ГОООЛ ЗА ИСПАНИЯ!! 6:1!! ИСКО!! Взривоопасният тандем Иско - Яго Аспас обаче продължи да унижава Аржентина и още в ответната атака резултатът вече беше 6:1!! Този път в прегръдките на своите колеги попадна първият от гореспоменатите, който успя да оформи и своя хеттрик!

74′

ГООООЛ ЗА ИСПАНИЯ!!! ЯГО АСПАС!! 5:1! Испания обаче не смяташе да спира до тук. Срам от пета степен разтресе аржентинците в 74-ата минута, когато във вратата им падна пети гол. Давид Де Хеа сътвори фамозен извеждащ пас за Яго Аспас, който този път не сгреши и сам срещу Кабайеро направи 5:1.

73′

Жерард Пике отстъпва мястото си на Сесар Аспиликуета.

68′

Първо официално предупреждение в мача - получава го Николас Талиафико.

64′

Габриел Меркадо ще се опита да заздрави отбраната на Аржентина, заменяйки Бустос.

63′

Перес влиза на мястото на Евер Банега.

60′

В игра ще видим и бъдещият нападател на Интер - Лаутаро Мартинес, който заменя Гонзало Игуаин.

59′

В рамките на няколко минути. Селекционерът на Аржентина - Хорхе Сампаоли осъществи цели четири смени. Първата от тях бе свързана с пускането на Павон, който замени Хави Масчерано.

Снимка 347725

56′

Промяна в лагера на Испания в игра влиза Саул Нигез, а под бурните ръкопляскания на феновете напуска Андрес Иниеста.

54′

ГОООЛ ЗА ИСПАНИЯ!! 4:1!! Изплашените "гаучоси" обаче нямаха много време да се настройват към този резултат, тъй като 120 секунди по-късно, изоставането за тях придоби срамното 1:4. Иско отново се понесе по фланга, "чупейки кръста" от финтове на младия Талияфико. Бившият играч на Малага  опита да върне жеста към задаващия се от центъра Яго Аспас, но първото докосване на стрелеца бе разочароващо. За негово щастие, на близо се намираше и Тиаго Алкантара, който довърши започнатото и с премерен изстрел превърна в кошмарна вечерта за Вили Кабайеро.

52′

ГОООЛ ЗА ИСПАНИЯ!! ИСКО!! 3:1!! Подновяването на играта донесе много радост за публиката на "Уанда Метрополитано". Испания възстанови преднината си от два гола, след като отново за домакините се разписа Иско в 52-ата минута. Всичко започна с перфектен пас зад гърба на отбраната, който Андрес Иниеста даде за резервата Яго Аспас. Макар и да задмина Вили Кабайеро, опитният нападател затвори ъгъла си за стрелба и върна технично за връхлитащия Иско, който без никакви проблеми направи 3:1.

48′

По подобие и на първото полувреме, заученото положение с главен герой - Евер Банега, пак не даде положителен резултат за Аржентина.

47′

На почивката Испания осъществява смяна в своите редици. В игра ще видим Яго Аспас. Напуска Диего Коща.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

39′

ГОООЛ ЗА АРЖЕНТИНА!! ОТАМЕНДИ! 1:2!! След поредица от фрапантни пропуски, Аржентина все пак успя да върне един гол до почивката. Евер Банега центрира от корнер, Николас Отаменди скочи най-високо в полето на домакините и с глава не остави шанс на противника. Вина за попадението на бранителя на Ман Сити имаше Серхио Рамос, който загуби въздушния сблъсък срещу него.

34′

ЛО СЕЛСО!! Имащият предимно второстепенни функции в тима на ПСЖ - Джовани Ло Селсо демонстрира отлични качества за своята родина в 34-ата минута. Латиноамериканецът слаломира през отбраната на Испания, но и последвалият му добър изстрел не се оказа достатъчен за преодоляването на Де Хеа.

Снимка 347729

29′

ГООООЛ ЗА ИСПАНИЯ!! 2:0!! ИСКО!! И докато гостите от Южна Америка редуваха пропуск след пропуск, испанците бяха безпощадни в офанзивен план. Гол №2 падна точно в 29-ата минута и за него бяха нужни само няколко паса. Тласък на попадението придаде Марко Асенсио, който с отличен пас от крилото намери непокрития в полето на Аржентина - Иско. Звездата на Реал (Мадрид) обработи топката без подготовка и с техничен изстрел удвои преднината на "Ла Фурия".

24′

MЕЗА!! "Гаучосите" сътвориха втори голям пропуск в 24-ата минута, когато заместникът на Лео Меси тази вечер - Макси Меза осъществи брилянтно двойно подаване с Ло Селсо и остана да преодолее само Давид Де Хеа. Ударът му обаче бе безкрайно разочароващ и прати топката встрани от испанската врата.

22′

Неприятна новина застигна националният селекционер на "гаучосите" в 22-ата минута, след като стана ясно, че пострадалият при сблъсъка с Диего Коща - Серхио Ромеро няма да може да продължи срещата. Така на негово място се появи резервният вратар Вили Кабайеро.

Снимка 347728

20′

Гонзало Игуаин опита да изкупи вината си с удар в 20-ата минута, който обаче по никакъв начин не притесни Де Хеа, защото срещна тялото на бранител пред него.

12′

ГОООЛ ЗА ИСПАНИЯ!!! 1:0!!! ДИЕГО КОЩА! Броени минути по-късно, пропускът на аржентинците оказа фатално влияние. Съперникът им организира своя маркова атака през центъра на терена, която завърши с хитър пас от Асенсио за Диего Коща, който сам срещу Серхио Ромеро, с цената и на тежък сблъсък, даде ранен аванс на "Ла Фурия".

8′

ИГУАИН!! Първото опасно положение в този двубой бе факт в 8-ата минута. Аржентина организира бърза контраатака чрез светкавичните действия на Макси Меза по крилото. Последва перфектно центриране за Гонзало Игуаин, който изпревари персоналния си пазач и отправи удар от няколко метра. "Ел Пипита" обаче нямаше да бъде себе си, ако не бе пропилял това изключително изгодно положение.

Снимка 347722

4′

Аржентинците направиха плах опит за заучено положение, което не завърши по никак убедителен начин след центрирането на Евер Банега.

3′

ОСВИРКВАНИЯ ЗА ПИКЕ! И този мач няма да мине в графата "леки" за Жерард Пике, който при всяко свое докосване е бурно освиркван от мадридската публика на "Уанда Метрополитано".

2′

Напълно очаквано. Отборът на Испания веднага взе контрол над владението на топката. Атаките към вратата на Серхио Ромеро със сигурност ще последват съвсем скоро.

Снимка 347723

1′

НАЧАЛО НА КОНТРОЛНАТА СРЕЩА!

1′

Както се и очакваше, голямата звезда на Аржентина - Лионел Меси пропуска днешния мач. В негово отсъствие в предни позиции ще действат Гонзало Игуаи, Джовани Ло Селсо и Максимилиано Меза.

Лукас Васкес Анхел Кореа

Националните селекции на Испания и Аржентина ще премерят сили в една от най-интересните приятелски срещи за тази вечер. Мачът им е част от подготовката на двата тима за Мондиал 2018. Въпросните са и сред големите фаворити за спечелване на трофея в Русия. Арена на този сблъсък ще бъде намиращият се в Мадирд стадион "Уанда Метрополитано".

Снимка 347656

Испанците загряха за този двубой с реми срещу друга световна сила - Германия (1:1). Хората на Хулен Лопетеги демонстрираха разнообразие в атака, като със сигурност това вдъхва много надежди на техните фенове преди големия междуконтинентален форум през лятото. Под ръководството гореспоменатия специалист, "Ла Фурия" все още няма поражение - 17 мача (12 победи и 5 равенства). За последно Испания преклони глава на четвъртфиналите на ЕВРО 2016, когато отстъпи с 0:2 на Италия.

Германия и Испания завършиха наравно

Испания спря Германия на "Есприт Арена" в Дюселдорф (ВИДЕО)

Двата отбора си размениха по едно попадение

Серхио Рамос и Тиаго Алкантара се оплакват от контузии, като участието им до последно ще бъде под въпрос. Давид Силва бе освободен от лагера на Испания заради лични причини. Очакванията са, че мястото му на терена ще бъде заето от младата звезда на Реал (Мадрид) - Марко Асенсио.

Снимка 346978

Аржентина пристига на испанска земя със самочувствието на фаворит. "Албиселесте" демонстрираха своята класа срещу Италия, когато без много трудности надвиха "Скуадра адзура" с 2:0. Тогава изненадващи герои за отбора на Хорхе Сампаоли бяха Евер Банега и Мануел Ланзини. Именно звездата на Уест Хям е един от тримата, които със сигурност пропускат контролата. Останалите са Серхио Агуеро и Едуардо Салвио.

Аржентина победи Италия с 2:0 в контролен мач

Аржентина се справя и без Лео Меси, "гаучосите" с престижен успех над Италия

Неочаквани герои за селекцията на Хорхе Сампаоли

Всички погледни естествено пък са вторачени към Лео Меси, който се възстановява от травма. Самият играч обаче призна, че е твърде вероятно да го видим днес на терена. Не е тайна обаче, че "Ла Пулга" се оплаква от сериозна преумора. Атаката на Аржентина отново ще бъде водена от Гонзало Игуаин.

ГЛЕДАЙТЕ КОНТРОЛАТА ТУК: ЛИНК 1, ЛИНК 2, ЛИНК 3, ЛИНК 4