Творческо решение на германския съдия Денис Айтекин донесе равенството за Италия при гостуването на Уембли. Англичаните играха по-добре, доминираха, но се върнаха назад в края и платиха цената. Джейми Варди откри в средата на първото полувреме, а Лоренцо Инсиние изравни от спорна дузпа в края.

НА ЖИВО: Англия - Италия

Англия - Италия: 1-1 Инсиние изравни от спорна дузпа

Мач между тези отбори винаги е съпроводен с големи очаквания.

Домакините започнаха много колебливо. Джон Стоунс сбърка на два пъти, но Имобиле изпусна да открие резултата. Англичаните постепенно се стабилизираха и вдигнаха скоростта. Те изтеглиха съперника си и контраатакуваха бързо.

В 26-та минута Стърлинг овладя топката в средата на терена. Той напредна, беше фаулиран, успя да стане и още веднъж съборен. Лингард изпълни светкавично фаула и изведе Джейми Варди сам срещу Донарума. Голмайсторът разстреля вратаря за 1-0.

Снимка 347739

Попадението даде самочувствие на англичаните, които овладяха играта, докато италианците загубиха ориентация.

След почивката домакините продължиха да доминират и изчистиха играта си от грешки. И изпуснаха възможността да решат мача.

В последните минути Саутгейт реши да отиграе паркиране на автобус и беше наказан. Италианците получиха инициативата, но не можаха да стигнат до чисто положение.

И тогава се намеси германския съдия. Киеза падна в наказателното поле и на пръв поглед това изглеждаше симулация. Айтекин след известно забавяне реши да види видеоповторението и за изненада на всички посочи бялата точка. Тарковски настъпи Киеза, но това стана след като италианецът беше се хвърлил да ляга за дузпа. Инсиние беше безпощаден при изпълнението и донесе равенството след единствения силен удар във вратата на Бътланд.

Снимка 347741

Айтекин доказа, че видеоповторението може да служи за коригиране на правилно отсъждане. Германецът може би съжаляваше, че е допуснал бързото изпълнение на фаул, донесло гола за домакините.

Като цяло Англия надигра Италия, но футболът затова е най-великата игра, защото до края на един мач може да се случи всичко.