Националният отбор на Русия инкасира поредна загуба в контролен двубой. Тази вечер домакините на Мондиал 2018 преклониха глава пред още един сериозен съперник - Франция. Проверката, пред пълните трибуни на стадиона в Санкт Петербург, завърши с успех 3:1 за "петлите" на Дидие Дешан.

За разлика от срещата с Бразилия, този път Станислав Черчесов даде шанс за изява на играчите, които почти сигурно ще бъдат сред титулярите за междуконтиненталния форум през лятото. И те обаче не съумяха да се справят с голямата класа на Погба, Мбапе и компания.

Снимка 347707

Източник: EPA/БГНЕС

Гостите откриха резултата в 40-ата минута, в прегръдките на своите колеги попадна звездата на ПСЖ - Килиан Мбапе. Той получи извеждащ пас от Пол Погба и между шпагатите на Гранат и Нойщадтер с лекота матира руския страж.

Веднага след паузата, Франция стигна и до удвояване на своята преднина. Пол Погба изпълни по перфектен начин един пряк свободен удар, не оставил никакви шансове на младия вратар Лунев.

Интригата в Санкт Петербург се завърна в 68-ата минута, когато Сборная намали изоставането си до 1:2. Феодор Смолов се възползва от прецизно центриране на Смолников и отблизо опъна мрежата зад Юго Лорис.

Снимка 347706

Крайното 1:3 бе оформено 7 минути преди края, когато Килиан Мбапе "счупи кръста" на Нойщадтер от финтове, а след това вкара и между краката на вратаря.

Следващата контрола на Русия ще се играе на 30 май от 21:45 часа. Съперник ще бъде Австрия. На 28 май пък французите приема у дома Ирландия.

РУСИЯ - ФРАНЦИЯ 1:3

0:1 Мбапе (40"), 0:2 Погба (49"), 1:2 Смолов (68"), 1:3 Мбапе (83")

СТАДИОН: "Санкт Петербург"

СЪДИЯ: Гедиминас Мажейка (Литва)

РУСИЯ: Лунев, Кудряшов, Гранат, Нойщадтер, Жирков, Семедов, Дзагоев, Ерохин, Головин, Миранчук, Смолов (резерви: Акинфеев, Кутепов, Антон Миранчук, Заболотний, Шивец, Глушаков, Комбаров, Черишев, Смолников, Семенов, Рауш, Габулов)

ФРАНЦИЯ: Лорис, Кошчелни, Умтити, Ернандес, Павар, Погба, Канте, Рабио, Марсиал, Дембеле, Мбапе (резерви: Манданда, Дин, Толисо, Сидибе, Кимпембе, Лемар, Ареола, Матюиди, Жиру, Варан, Гризман, Бен Йедер)