Един от най-големите таланти в света Ромелу Лукаку донесе победата на Белгия с 2:0 като гост на Русия в контролен мач.

Нападателят откри резултата след едва две минути от началото на двубоя. Защитник върна към Акинфеев, който с едно опита отново да го намери. Азар обаче внимаваше и пресече паса. Звездата на Лил не се забави нито за миг и подаде към Лукаку, който на празна врата не сбърка.

Белгийците логично действаха на контраатака, но дори и тази тактика не помогна на домакините да изравнят до почивката. След паузата събитията на терена не се промениха освен в 71-ата минута. Именно тогава 17-годишният талант фиксира крайното 2:0.

Нападателят на Андерлехт овладя топката пред наказателното поле, справи се с двама защитници на домакините, а след това не остави шанс и на Акинфеев. До края на срещата Русия действаше по-агресивно. И това обаче не спомогна на момчетата на Дик Адвокаат да реализират поне почетен гол.