Треньорът на Севиля Унай Емери изрази разочарованието си от загубения след продължения с 4:5 финал от Барселона за Суперкупата на Европа. Андалусийците губеха с 1:4 след един час игра, но успяха да доведат мача до продължения. Едва в 115-ата минута те бяха сломени след гол на влезлият като резерва Педро Родригес. В оставащите 5 минути те не се предадоха и пропуснаха две чисти положения на празна врата.

"Не знам как да гледам на тази загуба, но самият факт, че имахме шансове до последно ми оставя приятно чувство като цяло. Заслужавахме победата. Направихме крачка напред в развитието си. Независимо от загубата съм горд. Тази игра беше положителен знак за Севиля и силен сигнал към съперниците ни какво ги чака през сезона", каза Емери.

Той акцентира върху представянето на Лионел Меси, като подчерта, че в пореден мач главният виновник за успех на Барселона е аржентинецът и той заслужава специални поздравления за спечеления трофей. Специалистът отбеляза, че способността на Меси да играе стабилно на много високо ниво продължава да носи успехи на Барселона.

Емери добави, че за това което прави Меси сериозен принос има и огромната отборна работа като цяло, която върши целия тим на "каталунците".

Треньорът на Севиля заяви, че играчите му със сигурност ще се постараят да спечелят следващия си мач срещу Барселона.