Турският гранд Галатасарай спечели приятелския турнир „Емирейтс Къп". В последния мач от надпреварата турците се наложиха с 2:1 над домакините от Арсенал.

В герой за гостите се превърна Дидие Дрогба, който се появи на терена като резерва, но в края на срещата успя на два пъти да се разпише, като по този начин донесе трофея на Галатасарай.

Тъмнокожият футболист изравни резултата в 79-ата минута, когато изпълни точно дузпа. Две минути преди края на срещата нападателят се възползва от подаване на Снайдер и разплака феновете на Арсенал.

Иначе попадението за домакините реализира Тио Уолкът в края на първата част. С основна заслуга за гола бе и вратарят на турците Фернандо Муслера, който не се намеси особено адекватно.

Любопитното е, че Арсенал се явяват като „абонати" на Дидие Дрогба, който редовно се разписваше във вратата им, когато носеше екипа на Челси.

По-рано през деня Порто победи Наполи с 3:1 в другия мач от „Емирейтс Къп".

АРСЕНАЛ - ГАЛАТАСАРАЙ 1:2

1:0 Тио Уолкът (39')

1:1 Дидие Дрогба (79')

1:2 Дидие Дрогба (88')