Бенфика триумфира с купата на португалската футболна лига, след като се наложи над градския си съперник Спортинг с дузпи. Мачът се игра пред близо 30 хиляди зрители на стадиона в Алгарве.

Редовното време завърши 1:1, като в 3-ата минута на второто полувреме Спортинг излезе напред благодарение на гола на Бруно Перейриня. В 75-ата минута обаче от дузпа Хосе Антонио Рейес изравни от дузпа.

При наказателните удари вратарят на Бенфика Жоаким да Силва-Ким спаси три удара, а решителното изпълнение беше дело на бившия играч на Спортинг Карлос Мартинс. Така с 3:2 при дузпите Бенфика триумфира в състезанието, в което участваха всичките 32 отбора от първите две нива на португалския футбол.

До тук Бенфика победи в предварителната си група Витория Гимараеш, Беленензес и Олянензе, а също така и отново Витория Гимараеш на полуфинала.