Барселона продължава победния си ход в Шампионската лига. В среща от третия кръг на Група "Н", каталунците се наложиха само с 2:0 над чешкия шампион Виктория Пилзен.

Головете за шампионите на Европа вкараха Андрес Иниеста в 10-ата и Давид Вия в 82-ата минути. По този начин Барса събра 7 точки и дели първото място в групата с Милан. Италианците победиха също с 2:0 БАТЕ Борисов.

Напълно според очакванията Барселона наложи териториален натиск още от първия съдийски сигнал и откриването на резултата бе само въпрос на време. В 10-ата минута Лионел Меси подаде към Иниеста, който технично финтира бранител на съперника и от 7-8 метра нямаше проблем да открие резултата.

До края на първата част домакините продължиха да атакуват, като Меси на няколко пъти бе близо до дежурния си гол, но от чисти позиции не успя да се разпише.

Картината на терена не се промени и след почивката. Избраниците на Хосеп Гуардиола продължиха да натискат съперника, но вторият гол така и не падаше. Все пак в самия край на мача Давид Вия сложи точка на спора и подсигури и без това сигурните 3 точки на испанците.

В следващия кръг Барселона гостува в Чехия на Виктория Пилзен, а БАТЕ приема шампиона на Италия Милан.

БАРСЕЛОНА - ВИКТОРИЯ ПИЛЗЕН 2:0

1:0 Иниеста (10')

2:0 Давид Вия (82)

БАРСЕЛОНА: Виктор Валдес, Даниел Алвеш, Масчерано, Абидал, Адриано, Бускетс, Шави, Иниеста, Вия, Меси, Педро

ВИКТОРИЯ: Чех, Лимберски, Бистрон, Чишовски, Пилар, Хорват, Петзела, Жирачек, Колаф, Райторал, Бакош

Главен съдия: Александър Ставрев (Македония)

Стадион: "Камп Ноу".