Барселона запази 100-процентовия си актив и след втория кръг в група „Н" на Шампионската лига. Без контузения Лионел Меси в редиците си, каталунците победиха много трудно Слетик с 1:0 като гости.

Шотландците отново показаха много вдъхновена игра, но за разлика от мача миналата година, когато спечелиха с 2:1, сега и късметът не им стигна за нещо повече от почетна загуба.

Първото полувреме едва ли ще бъде запомнено с нещо. „Зелено-белите" бяха изключително добре групирани в своята половина, а играта на БАрса явно куцаше без Меси.

Най-доброто положение за домакините през първата част дойде още в 5-ата минута, когато Самарас бе изведен срещу Валдес, но ъгълът бе много малък, и стражът спаси. Барса пък отправи първия си по-опасен удар едва в 40-ата мин, когато Неймар изпревари пазача си и засече красиво центриране в пеналта, но покрай вратата. Малко след това Шави отново центрира, този път от корнер, но Пике не успя да засече добра, а и вратаря Форстър успя да закачи топката.

След почивката нещата не се промениха много до 59-ата мин. Тогава Скот Браун остави тима си с 10 души, след като първо фаулира Неймар, а след това го и ритна в гърба, за което напълно резонно бе изгонен.

Барса опита натиск с числено превъзходство, но домакините бяха тези, които стигнаха до добри положения.В 73-ата мин. Форест стреля от много удобно положение, почти фронтално срещу Валдес, но вратарят спаси по невероятен начин. След последвалото центриране от корнера, Мългрю бе оставен непокрит и засече с глава,но покрай вратата.
Секунди след този момент каталунците нанесоха своя удар. Санчес центрира отдясно при една бърза атака и Фабрегас с глава успя да разпечата вратата на Селтик.

Барса можеше да удвои аванса си в 87-ата мин, когато Неймар стреля силно, но Форстър спаси. Алексис Санчес опита добавка, но английският страж отново, по почти чудодеен начин предотврати второ попадение. В добавеното време отново той отчая Неймар с великолепна намеса, след като бразилецът бе излязъл сам срещу него.

СЛЕТИК - БАРСЕЛОНА 0:1

0:1 Фабрегас (75')

Селтик: Форстър, Исагире, Амброуз, Ван Дайк, Лустиг, Мългрю, Браун, Матюс,Комънс, Стоукс, Самарас;

Барселона: Валдес, Алвеш, Пиуке, Бартра, Адриано, Бускетс, Шави, Иниеста, Педро, Неймар, Фабрегас.