Отборът на Амкар (Перм), чийто наставник е Димитър Димитров-Херо, записа тежка загуба с 1:4 като гост на Спартак (Налчик) в двубой от 6-ия кръг на руското първенство.

Двубоят бе най-слабият за Амкар от началото на сезона. Концевой откри резултата за домакините в 30-ата минута, а в 42-ата Кисенков удвои. В началото на втората част Гогуа направи 3:0 и реши спора. Въпреки това домакините се спряха да атакуват и стигнаха до 4-и гол благодарение на Концевой в 67-ата минута. Шест минути преди края Сикимич върна едно попадение. Захари Сираков и Георги Пеев играха цял мач за Амкар, а Мартин Кушев бе заменен в 58-ата минута от Сикимич. Бившият нападател на Левски Жеан Карлош се появи в игра на полувремето, но отново разочарова.

След този резултат Амкар заема 12-о място с 6 точки. Домакините от Налчик пък нямаха досега победа, а също така бяха вкарали едва един гол. С този успех те имат вече 5 точки и се нареждат на 13-а позиция.