Аякс се провали при гостуването си на средняка Рода в Керкраде и стигна само до реми 2:2. Така амстердамци се изравниха на върха в класирането с ПСВ и Твенте, но тимовете от Енсхеде и Айндховен играят по-късно днес.

Столичани започнаха добре и поведоха още в 24-ата минута. Дави де Фаув игра с ръка в наказателното поле и реферът даде дузпа за "червено-белите". Зад топката застана Луис Суарес и не пропусна. Буквално в следващата атака обаче домакините изравниха чрез Джум.

След почивката Бодор изведе "жълто-черните" напред. Този резултат се запази до 67-ата мин. И този път голмайсторът бе Суарес, но сега уругваецът бе точен от пряк свободен удар.

До края Аякс натисна, но така и не успя да вкара трети гол. Урби Емануелсон пък бе изгонен малко преди края за втори жълт картон.