Националният отбор на Аржентина спечели контролата си срещу Ирак с разгромното 4:0. Проверката се игра на неутрален терен, на стадион "Принц Файсал бин Фахд" в Риад, Саудитска Арабия. Селекцията на Лионел Скалони демонстрира разнообразен и атакуващ футбол, като мачът премина без участието на получилия почивка Лионел Меси.

В негово отсъствие, диригентската палка бе поета от звездата на Ювентус - Пауло Дибала.

Снимка 383167

Източник: EPA/БГНЕС

Бетонът на иракчаните бе разбит в 18-ата минута, когато попадение реализира Лаутаро Мартинес. Офанзивният футболист на Интер отигра центриране от фланга на Акуня и с глава порази Хасан.

Името си сред голмайсторите записа и Роберто Перейра. В 53-ата минута той получи хитър пас от Дибала и с прецизен шут насочи коженото кълбо в долния десен ъгъл.

Макар и с куп решителни намеси на своя вратар, иракчаните бяха наказани за трети път в 82-ата минута, когато Херман Пецела бе най-съобразителен при изпълнен ъглов удар.

Точка на съперничеството постави един от най-дискутираните футболисти на Бенфика - Франко Черви. Техничарят сътвори отлична солова акция, която завърши с четвърти гол в мрежата Хасан.

След 5 дни, отново в Саудитска Арабия, на Аржентина предстои нова контрола, този път срещу големия съперник Бразилия.

АРЖЕНТИНА - ИРАК 4:0

1:0 Мартинес (18"), 2:0 Перейра (53"), 3:0 Пецела (82"), 4:0 Черви (90+2')

Икарди: Беше ми много тъжно, че не бях част от Мондиал 2018

"Аз винаги ще бъде на разположение за Аржентина"