Футболистът на Сити не овладя добре топката, не я насочи достатъчно точно и силно и тя бе избита от Калинич.

Брекало сменя Ребич.

45′

Играта е подновена.

45+1′

През първото полувреме превъзходството на домакините беше очевидно, като само липсата на късмет попречи на британците да си осигурят предимство в резултата.

Само в началните 10 минути от срещата Стърлинг можеше да се разпише на два пъти, но вещите намеси на Калинич неутрализираха мотивираното представяне на футболиста на Манчестър Сити в предни позиции.

Последва силен момент и за Хари Кейн, който можеше да вкара първия си гол от няколко мача насам за отбора, но първо стреля в тялото на бранител, а след това добавката му бе спасена от стража на гостуващия тим.

Само в два случая хърватите погледнаха по-смело към вратата на съперника си. Първо това направи Ребич, който обаче стреля неточно, а малко по-късно и Перишич опита шанса си с изстрел от средна дистанция, но несполучи.

В редиците на "шахматистите" бе извършена принудителна промяна, като Шиме Върсалко отстъпи мястото си на терена на Милич.

В самия край на полувремето първо Рашфорд изведе по чудесен начин Стърлинг в половината на гостите, но футболистът на домакините стреля неточно, а малко след това дойде и едно от най-чистите положения за Хърватия в мача до момента.

Модрич получи топката на границата на наказателното поле и с елегантно подаване потърси Перишич. Последният обаче закъсня с миг за включването си в ситуацията и топката му бе отнета от Пикфорд.

Така до почивката голове на "Уембли" не бяха отбелязани.

45′

Почивка.

44′

Нов неточен изстрел на Ребич.

Слабо изпълнение на футболиста на Хърватия.

42′

Разочароващ изстрел на Ребич!

Чудесна ситуация за гостуващия тим, която обаче беше пропиляна с лека ръка.

39′

Крамарич претендира, че е бил фаулиран в наказателното поле от Гомес.

Повторенията на ситуацията показват, че това не е вярно.

Снимка 390164

34′

Засада на Стърлинг.

Не е съгласен той с отсъждането на страничния арбитър.

27′

Милич сменя Върсалко.

26′

Жълт картон за Баркли.

25′

Чилуел стреля от въздуха!

Топката е избита от Калинич.

22′

Грешка на Върсалко дава възможност на Рашфорд да открие резултата.

Все пак футболистът на Хърватия коригира неточността в играта си и избива топката напред.

21′

Центриране на Перишич!

Стоунс изчиства в ъглов удар.

Възможност за хърватите.

16′

Две поредни спасявания на вратаря на Хърватия!

И в двата случая Кейн стреля към вратата му!

Почти целият отбор на гостите е в собственото си наказателно поле.

15′

Втори фаул на Хари Кейн в мача.

Напрегнат изглежда нападателят на Трите лъва.

12′

Стърлинг стреля!

Калинич спасява.

Рашфорд бе възможна опция за подаване за съотборника си.

Той избра да стреля, останал очи в очи с вратаря.

Резултатът се запазва 0:0.

11′

Вече няколко минути гостите не са напускали собствената си половина от терена.

Натиск на британците.

Снимка 390174

8′

Пробив на Стърлинг в половината на съперника.

Завършващото му подаване обаче не е коректно.

7′

Борба за надмощие в средата на терена.

Английските футболисти опитват интересни атаки - директно през средата на терена.

Редуват този си подход с центрирания по двата фланга.

5′

Засада на Хари Кейн.

Дискусионно решение на страничния съдия.

3′

Неразчетено излизане на Пикфорд!

Ребич не успява да се разпише!

Пропуск за гостите в самото начало на срещата.

1′

Феновете вече се стичат към "Уембли".

Снимка 390158

1′

Първият запалянко, влязъл на стадиона преди началото на днешната битка.

Снимка 390155

1′

Безценна подкрепа за английските национали.

Снимка 390156

1′

Всичко на "Уембли" изглежда готово за началото.

Сравнително добри климатични условия за игра.

Снимка 390157

1′

Уилсън Пиварич

Англия приема Хърватия в мач от Лига А, група 4 на Лигата на нациите. Битката на "Уембли" започва в 16:00 часа.

За трети път за последните 130 дни двата състава ще излязат един срещу друг в ключов двубой, този път за класиране на полуфинал в новата европейска надпревара.

Нито един от двата тима не може да си позволи да загуби, тъй като ще отпадне, а равенството не върши особена работа, след като тогава Испания ще продължи напред. Голово равенство ще означава отпадане на Англия в по-долната група, така че на "Уембли" ще бъде изключително интересно.

Иван Перишич: Очаква ни луд мач, нека по-добрият победи

Перишич: Очаква ни луд мач, нека по-добрият победи

"Не мога да кажа какво точно ще се случи"

На Световното първенство хърватите надвиха Трите лъва и сега хората на Гарет Саутгейт могат да вземат поне частичен реванш, след като в Загреб също бяха близо до победата, след като доминираха в мача.

Златко Далич: Хърватия вече може да реши победителя в групата

"Играхме добре срещу Испания и получихме награда за това"

Селекционерът на англичаните вече заяви, че евентуален успех и класиране напред ще бъде отличен завършек на тази така или иначе впечатляваща година за националния тим.

"Каквото и да стане ние определено показахме отличен прогрес, като постигнахме някои впечатляващи резултати. Годината беше брилянтна, добавихме някои нови имена към състава и повишихме конкуренцията и сега искаме да играем още един полуфинал", заяви Саутгейт.

Хари Кейн: Сблъсъкът с Хърватия е много важен за нас, ще покажем какво можем

Кейн: Сблъсъкът с Хърватия е много важен за нас, ще покажем какво можем

"Излизаме за победа. Няма друга опция"

Гостите ще бъдат вдъхновени от победата си над Испания, с която поне донякъде измиха срама за онова 0:6.

Липсата на Иван Ракитич е неприятна, но както и наставникът Златко Далич констатира, той разполага с достатъчно опции да го замени.