Англия победи САЩ с 3:0 в контролна среща на "Уембли". Двубоят бе последен за нападателя Уейн Рууни с екипа на "трите лъва". Точни за успеха на "Уембли" бяха Маркъс Рашфорд, Трент Александър-Арнолд и Калъм Уилсън.

Домакините започнаха активно срещата и излязоха напред още в 25-ата минута. Деле Али намери Рашфорд, а нападателят на Манчестър Юнайтед с прецизен удар бе точен за 1:0.

Снимка 389727

Източник: Twitter

Две минути по-късно Джейдън Санчо пусна към Александър-Арнолд, който с удар по диагонала покачи на 2:0.

Дългоочакваният момент настъпи в 58-та минута, когато под бурните аплодисменти на целия стадион Уейн Рууни влезе на мястото на Лингард и получи капитанската лента. Англичаните насочваха повечето си атаки към него.

Снимка 389728

В 77-ата минута Калъм Уилсън ознаменува дебюта си за Англия с гол. Нападателят засече подаване на Делф и оформи крайното 3:0.