Бившият играч на английския Манчестър Юнайтед Андрей Канчелскис обяви, че се отказва от футбола.

"Дойде времето да се оттегля", заяви 38-годишният бивш руски национал.

Роденият в Украйна футболист, чийто баща е естонец, игра през миналия сезон в руския Криля Советов. Със своите 123 мача и 28 гола за "червените дяволи" Канчелскис е най-успелият руснак в английското първенство. Освен в Манчестър Юнайтед, полузащитникът е играл и в Динамо Киев, Шахтьор (Донецк), Евертън, Фиорентина, Глазгоу Рейнджърс, Саутхемптън, Ал-Илал и ФК Сатурн.

За цялостната му кариера като футболист той е записал 375 мача и е вкарал 71 гола. За СССР е изиграл 23 срещи и е отбелязал 3 гола. След разпадането на Съветския съюз за националния отбор на Русия Канчелскис има 36 мача с 5 гола.