Литекс спечели реванша срещу Рудар (Плевля) с 4:0 на стадиона в черногорската столица Подгорица. Така с общ резултат 5:0, българският шампион се класира за третия предварителен кръг на Шампионската лига.
По веднъж за успеха се разписаха Нифлор и Йеленкович, а два гола наниза новото попълнение Брату.
Литекс започна сковано и с необяснимо притеснение. През първия половин час домакините държаха инициативата и налитаха към вратата на Галато. Играчите на Ангел Червенков се задоволяваха предимно да се бранят, но можеха да бъдат наказани в 9-ата минута. Тогава Ранджелович се озова в изгодна позиция на дузпата и шутира, но не успя да уцели вратата.
Рудар продължи да натиска, но противно на логиката, първи до гол стигнаха българите. След едно центриране от корнер на Том, Нифлор засече топката с глава и матира Раданович - 0:1. Този гол изведнъж пречупи устрема на черногорците и те допуснаха още едно попадение до почивката. Разписа се Йеленкович със страхотна тупалка от около 25 метра в 40-ата минута.
След почивката темпото значително спадна. Играчите на Рудар знаеха, че няма как да наваксат изоставането си, а Литекс откровено пестеше сили.
Играта се пораздвижи след влизането на Миланов и Брату, които замениха Попов и Нифлор. Именно двамата бяха замесени в следващите два гола за ловчанлии.
Първо в 73-ата минута Петков изведе със страхотен пас Миланов сам срещу Раданович. Младокът стреля, но ударът му срещна гредата. Притичалият Брату обаче довкара топката.
В самия край на срещата отново Миланов напредна по крилото и центрира към оставения непокрит в пеналта Брату, който от малък ъгъл с глава насочи топката в мрежата за крайното 0:4.
Така Литекс вече очаква спокойно следващия си съперник, който ще бъде Биркиркара или Жилина.
Pisatel
на 20.07.2010 в 22:23:41 #353Ако не им харесва как Бернанки си върши работата, избират друг. Жалко само, че Бернанки е част от новия световен ред и го преизбраха. Прекалено много Републиканци, деба.
Pisatel
на 20.07.2010 в 22:21:09 #352668. cska_only_in_Division_A | 21.07.2010 01:17 658. Оle | 21.07.2010 01:12 Фед е институция, създадена от 13 частни банки, но утвърдена с решение на Конгреса. ------------------------------------------------------------- И все пак се регулира от държавата (Сената). Кой избра Бен Бернанки?
Pisatel
на 20.07.2010 в 22:16:52 #351По-скоро трябва да се нарича Банк Оф Кайман Айлъндс
Pisatel
на 20.07.2010 в 22:15:22 #350656. P- | 21.07.2010 01:11 Pisatel, AИГ са на Банк Оф Америка те ги погълнаха! -------------------------- Не беше ли Мерил Линч?
Detroit
на 20.07.2010 в 22:13:26 #349И каква е връзката на "Литекс" със световната икономика

Pisatel
на 20.07.2010 в 22:12:15 #348650. P- | 21.07.2010 01:06 648. Pisatel | 21.07.2010 01:05 Това е защото няма кой да плаща данъци има много хора които навлизат в пенсионна възратс това са първите от бейби бумът след ВСВ -------------------------------------------- Това е нагла Републиканска лъжа. Пенсионният фонд в САЩ (Social Security) е бил на плюс в продължение на десетки години. После Републиканците започнаха войните и му е*аха мамата.
Pisatel
на 20.07.2010 в 22:09:39 #347645. P- | 21.07.2010 01:03 643. Pisatel | 21.07.2010 01:02 Само не съм разбрал че Голдман Сакс са били пред фалит иначе другите ги погълна БОА. ------------------------------------ Прочети за Голдман Сакс и АИГ. АИГ са загубили много от "credit default swaps" за сметка на Голдман Сакс. Естествено платиха всичко след като Гайтнър им даде кинти
ПлатиХМЕ

Pisatel
на 20.07.2010 в 22:05:13 #346Oбаче тия Републиканци искат да повишат възрастта за пенсиониране само и само да продължават да дават кинти на компании като Груман, Локхийд Мартин и бившите Блекуотър. Бахти коромпираните копелета
Няма да се оставят докато не сме роби.
Pisatel
на 20.07.2010 в 22:02:05 #345625. P- | 21.07.2010 00:56 Pisatel, грешиш че нашечатаха съмати долари след фалита на Лимън Брадърс и дългът им расте доста бързо държавния дефицит е над трлн $ това е към 10% дефицит бе ! На нас ни секарат за 3-4 % дефицит! --------------------------------------------------------------------------------- Лимън Брадърс и Беар Стърн ги оставиха да фалират. Не обаче Голдман Сакс и АИГ. Нали Гайтнър е бивш СЕО на Голдсман Сакс. Корупция до шия.
Detroit
на 20.07.2010 в 22:01:55 #344Браво на Литекс - можеха да бият и с още повече

babait
на 20.07.2010 в 22:01:17 #343ольо, те ти - http://www.youtube.com/watch?v=PLXufQA6KXw
ricar
на 20.07.2010 в 22:00:30 #342стрейнджъре,доктората,стрейнджъре
rowel
на 20.07.2010 в 21:57:58 #341Точно сърби ме накефиха яко...и сега започват песните. ----------------------
тоя верно халюцинира.

Pisatel
на 20.07.2010 в 21:57:32 #340620. Баязид Светкавицата | 21.07.2010 00:53 Pisatel Нищо не разбираш от икономика. ФЕД е собственост на Голдмън Сакс, Морган Стенли и още няколко банки. ФЕД печата пари и ги дава безлихвено на въпросните банки, които кредитират правителството на 3-4% лихва. ----------------------------------------------- КРЕТЕН
Не отричам че е така. Просто ти казвам, че по-голямата част от дълга е "Total Public Debt"
Ето пак прочети:
As of July 5, 2010, the "Total Public Debt Outstanding" was approximately 90% of annual GDP, ($13.182 Trillion) with the constituent parts of the debt being "Debt held by the Public" being approximately 60% of GDP ($8.67 Trillion) and "Intergovernmental Debt" standing at 40% of GDP ($4.55 Trillion).
Pisatel
на 20.07.2010 в 21:55:25 #339616. P- | 21.07.2010 00:52 Данъците растат заради войните. Аз искам да плащам по-малко на компании като Нортроп Груман и Локхийд Мартин, както и за субсидии на фермерите. Ама кой ме пита
ricar
на 20.07.2010 в 21:53:54 #338Зиииг Айл! Айде пращай ме.
Само еврейките да ни ги правиш на лак за нокти,че са арни за ебане. 
babait
на 20.07.2010 в 21:53:45 #337оле, що праиш бре скицо...
Pisatel
на 20.07.2010 в 21:53:19 #336612. Ачката | 21.07.2010 00:51 Хич не съм сигурен в Левски. Обикновено ме разочароват срещу такива отборчета. Ако отпаднат от комунистите, много ще ме е яд
galaktiko
на 20.07.2010 в 21:53:00 #335Браво на селския шампион, радвам се за тях... успех и на другите 2 БЪЛГАРСКИ отбора - ЛЕВСКИ София и Берое, както и на победителят от двойката Клифтънвил/Цибалия!

Pisatel
на 20.07.2010 в 21:51:45 #334596. P- | 21.07.2010 00:47 Pisatel ФЕД е частна банка това означава че ФЕД си прави каквото иска със САЩ! -------------------------------------------------------- As of July 5, 2010, the "Total Public Debt Outstanding" was approximately 90% of annual GDP, ($13.182 Trillion) with the constituent parts of the debt being "Debt held by the Public" being approximately 60% of GDP ($8.67 Trillion) and "Intergovernmental Debt" standing at 40% of GDP ($4.55 Trillion).
Къде греша, че дължат по-голямата част на себе си 