Литекс стартира с победа поредицата от контролни срещи на подготвителния си лагер в Холандия. "Оранжевите" се наложиха с 1:0 над 14-ия в руското първенство Торпедо (Москва).

Единственото попадение вкара централният нападател Миливое Новакович в 56-ата минута, който засече с глава центриране на Станислав Манолев. Атаката от дясно беше подхваната от Иван Бандаловски, който подаде на Манолев, изявяващ се като халф. Манолев центрира перфектно от аутлинията за попадението на словенеца.

Съдията отмени още едно попадение на Литекс, след като видя игра с ръка на Жан-Филип Кайе при центриране от корнер. През първата част двата тима бяха равностойни, но веднага след почивката руснаците опитаха натиск. След попадението на Новакович обаче, ловчанлии взеха инициативата и до края московчани опитваха да вкарат само с далечни удари. Следващата проверка на Литекс е в четвъртък срещу белгийския Рьоселаре.

Състав на Литекс: Тодор Тодоров, Джемал Берберович, Росен Кирилов, Алехандро Сичеро, Петър Занев, Борислав Хазуров, Тодор Паланков, Мартин Ковачев, Петър Златинов, Анатоли Тодоров, Костадин Хазуров (второ полувреме - Витомир Вутов, Иван Бандаловски, Жан-Филип Кайе, Живко Желев, Михаил Венков, Станислав Манолев, Станислав Генчев, Любомир Любенов, Небойша Йеленкович, Алесандро Сандриньо, Миливое Новакович)