Чехия победи Полша с 3:1 у дома на старта на европейските квалификации в група "Е".

Домакините започнаха взривоопасно мача и още в третата минута вече водеха с 2:0.

Само няколко секунди след първия съдийски сигнал Ладислав Крейчи се разписа след дълго изпълнение на странично хвърляне и заби неспасяем удар удар с глава покрай Войчех Шчесни от близко разстояние.

Поляците не се бяха съвзели от случващото се и получиха втори гол само две минути по-лъсно. Томаш Чванчара получи страхотно подаване и за него не остана друга алтернатива освен да преодолее Шчесни и да даде много стабилна преднина на отбора си за отрицателно време.

Белгия победи Швеция с 3:0 в мач от група "F"

Белгия разби Швеция, Лукаку избухна с хеттрик

Нападателят на "червените дяволи" Ромелу Лукаку се развихри, тъй като избухна с хеттрик

След това домакините намалиха темпото и задъжаха преднината си от два гола, с която се прибраха на почивката. През втората част тя се покачи и придоби класическа краска след попадение на Кухта в 64-та минута.

В 87-ата минута Полша върна един гол, когато Дамян Шимански демонстрира хладнокръвие в наказателното поле, стреляйки от движение в долния десен ъгъл, но неговите съотборници нямаха сили за повече и си тръгнаха от Прага с наведени глави.