Украйна победи Швеция с 2:1 след продължения в мач от осминафиналите на Евро 2020. Двубоят се игра в Глазгоу.

Отборът на Андрий Шевченко ще се изправи срещу Англия в битка за място на полуфиналите.

ТОПСПОРТ проследи мача на живо:

Швеция - Украйна, шведите с човек по-малко

Двубоят ще се играе в Глазгоу

Олександър Зинченко откри резултата в 27-ата минута, а малко преди почивката Емил Форсберг изравни. През второто полувреме нямаше голове, а на два пъти Форсберг и веднъж Сидорчук удариха греди.

С наближаването на края на срещата двата тима започнаха да действат все по-предпазливо. Футболистите ясно осъзнаваха, че на този етап всяка грешка би била фатална.

Минута преди края шведите все пак можеха да стигнат до попадение. Великолепно подаване на Екдал изведе Кулушевски зад защитата. Забарний бе на точното място и успя да блокира удара.

Стигна се до продължения, в които двамата треньори извършиха поредица от смени и накъсаха играта, а в 98-ата минута Швеция остана с човек по-малко.

Снимка 537045

Опасно влизане на Даниелсон срещу Беседин доведе до червен картон, който бе показан след разглеждане на ситуацията с ВАР.

Украинците имаха предимство през второто продължение. Швеция играеше за дузпи. Към края натискът на отбора на Андрий Шевченко се увеличи, а хубаво центриране на Зинченко бе засечено от влезлия като резерва Довбик.

Ударът му с глава прати топката покрай вратаря и донесе победата на Украйна.