Селекционерът на Дания - Каспер Хюлманд не скри положителните емоции след разгромната победа с 4:1 над Русия, която прати "червения динамит" на 1/8-финалите на Евро 2020.
"Каква вечер, какъв мач! Надявахме се, че ще е вълшебна и точно така и стана. Благодаря на всички за подкрепата, която ни оказваха. Не очаквах, че ще бъде толкова силна. Това означава много за нас, повлия ни силно.
Приятелството, отборния дух. Просто е потресаващо как футболистите се бореха и си помагаха един на друг. Изиграхме и трите мача на много високо ниво и заслужавахме да продължим. Не мога все още да си представя как играчите предоляха това, което се случи в първия мач (б.р. инцидентът с Кристиан Ериксен)".