90+6′
Турнир: Европейски първенства Стадион: "Олимпийски", гр. Баку (Азербайджан) Зрители:
90+6′

Край на мача.

90+5′

Янкто също опита да порази целта от далечна дистанция, но топката мина покрай вратата.

90+3′

Крменчик опита с акробатично изпълнение да затрудни Шмайхел. Топката мина над вратата.

86′

Жълт картон за Калаш.

84′

Жълт картон за Крменчик.

Снимка 537542

82′

Мееле се включи в атака и получи отляво в наказателното поле. Футболистът на Аталанта опита удар от малък ъгъл, който Вацлик изби.

81′

Андерсен заменя Кристенсен.

Снимка 537536

81′

Йенсен заменя Дилейни.

79′

Шик е заменен от Видра.

79′

Дарида влиза на мястото на Шевчик.

78′

Спасяване на Вацлик! Вас намери Поулсен пред наказателното поле. Нападателят отправи удар без забавяне, но с чудесна намеса стражът изби.

73′

Ключова намеса на Шмайхел. Вратарят изби топката пред погледа на Калас, който бе готов да засече центрирането на Барак от пряк свободен удар.

Снимка 537535

71′

Вас влиза на мястото на Стригер Ларсен.

69′

Поулсен получи пред наказателното поле и опита удар, който не затрудни Вацлик.

Снимка 537540

65′

Брабец заменя Челюстка.

Снимка 537534

61′

Продължителна атака на Дания завърши с блокиран удар на Поулсен.

59′

Поулсен заменя Долберг.

Снимка 537537

59′

Норгор заменя Дамсгор.

49′

ГОООЛ ЗА ЧЕХИЯ! Шик бележи! Цуфал проби отдясно и центрира. Шик изпревари Вестергор и насочи към вратата за 1:2.

48′

Натискът на Чехия през второто полувреме се засилва. Шмайхел изби удар на Барак от далечна дистанция.

Снимка 537530

47′

Крменчик отправи тежък удар от далечна дистанция. Шмайхел изби с една ръка. Последва корнер, след който вратарят на Дания изби шут на Янкто.

46′

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

46′

Янкто заменя Холеш.

Снимка 537529

46′

Крменчик заменя Масопуст.

45′

Начало на втората част.

45+3′

Край на първото полувреме.

42′

ГОООЛ ЗА ДАНИЯ!!! Долберг бележи! Мееле получи отлично извеждащо подаване отляво. Защитникът с външен фалц центрира перфектно за връхлитащия Долберг, който засече с десния крак за 0:2.

Снимка 537526

38′

Дамсгор проби отдясно, навлезе в наказателното поле и реши да отправи удар, вместо да се надиграва. Вацлик изби.

35′

Цоуфал получи отдясно и центрира в наказателното поле, където Холеш засече от въздуха, но не затрудни Шмайхел.

Снимка 537525

26′

Сучек надскочи опонент след центриране от корнер и отправи удар с глава. Топката обаче отново мина покрай вратата.

22′

Спасяване на Шмайхел! Вратарят на Дания сбърка в опита си да намери Мееле. Сучек овладя, и изведе Холеш в наказателното поле. Халфът опита удар от малък ъгъл, който стражът спаси.

20′

Барак центрира от корнер, Сучек успя да се пребори с Кристенсен и отправи слаб удар, който не застраши вратата на "червения динамит".

Снимка 537527

17′

Отличен шанс за Дилейни! Стригер Ларсен проби отдясно и центрира в наказателното поле. Дилейни отново бе оставен непокрит, но от няколко метра не успя да отправи хубав удар към вратата и топката излезе в аут.

15′

Неточен удар на Шевчик от въздуха.

Снимка 537524

12′

Шик проби отдясно, справи се с Мееле и навлезе в наказателното поле. Нападателят отправи удар, който Кристенсен блокира.

8′

Долберг получи пред наказателното поле и опита удар. Топката бе блокирана и излезе в корнер.

5′

ГОООЛ ЗА ДАНИЯ! Томас Дилейни бележи! Халфът бе изпуснат след центриране от корнер и засече с глава за 0:1.

Снимка 537522

4′

Удар на Цуфал бе блокиран.

1′

Начало на срещата.

1′

25. Якуб Пешек 24. Матиас Йенсен

Чехия и Дания се изправят един срещу друг в 1/4-финал номер 3 на Евро 2020. Срещата на олимпийския стадион в Баку. "Червения динамит" излиза като фаворит и ще се опита да запази надеждите за повтаряне на сценария от 1992 година.

Чехите трудно излязоха от своята група след като записаха само една победа и то над Шотландия. На 1/8-финалите те бяха считани за аутсайдери в мача си срещу Нидерландия, но след получения червен картон за Де Лихт, чехите овладяха ситуацията и се поздравиха с крайното 2:0.

Капитанът на Чехия ще е на линия за мача с Дания

Владимир Дарида тренира пълноценно със своите съотборници

Ден по-рано Дания не остави грам съмнение кой е по-добрият отбор в срещата с Уелс. Беше любопитно да проследим как "червения динамит" ще се представи извън "Паркен" и бе брилянтен.

Британците започнаха добре и имаха надмощие в първите десетина минути на сблъсъка, но до края на терена имаше един отбор. Въпреки липсата на Ериксен и Поулсен, Дания спечели с 4:0, а Долберг грабна своя шанс с пълни ръце за първите два гола в мача.

Снимка 536638

Преките срещи между двата отбора започват на Европейското първенство през 2000 година - Чехия печели с 2:0 в Лиеж в двубой от груповата фаза на надпреварата. Последен от сблъсъците им е проверката в Млада Болеслав през 2016 година - 1:1.

Когато се тегли чертата, цифрите сочат, че от общо 14 изиграни мача Чехия има 3 победи, двата отбора са записали цели 6 равенства, а 2 победи е извоювала Дания.

Селекционерът на Дания: Ще играем с Ериксен в мислите си