Белгия се класира на ¼ финалите на Евро 2020. "Червените дяволи" отстраниха на осминафиналите Португалия след победа с 1:0 в Севиля.

Така Еден Азар и компания матира действащия европейски шампион. В следващата фаза Белгия ще се изправи срещу Италия.

Срещата бе очаквана с голям интерес с оглед на класите на двата отбора.

През първата част играта разочарова, но през втората интригата се завърза. Попадението в мача стана дело на Торган Азар, който се разписа в 41 минута.

Суперзвездата Кристиано Роналдо не успя да сътвори нищо по-опасно от няколко положения, които нямаха никакъв успех.

Белгия - Португалия, Торган Азар откри!

Срещата започва в 22:00 часа и ще се играе на "Ла Картуха" в Севиля

Срещата започна равностойно. В 6-ата минута, Ренато Санчес проби и намери майсторски Жота, който навлезе в наказателното поле и отправи опасен удар, но неточен.

Снимка 536719

Двата отбора действаха предпазливо и не се впускаха в опасни атаки, което намали очакванията за мега сблъсък между звездните съперници.

В 26-ата минута, Кристиано Роналдо стреля от фаул, но Куртоа изби.

Малко по-късно Лукаку напомни за класата си като тръгна на контра и прекоси половината на терена, но бе спрян и загуби топката малко пред границата на наказателното поле.

Снимка 536725

В 41-ата минута Торган Азар получи хубав пас от Тома Мюние успоредно на линията на наказателното поле и стреля от около 22 метра.

Топката попаднa във вътрешната страна на дясната греда, а оттам - в мрежата за 1:0.

Снимка 536723

През втората част "мореплавателите" опитаха да отговорят.

Снимка 536729

Още в началните минути белгийците получиха удар след като Кевин де Бройне се контузи и бе заменен от Дрийс Мертенс.

След 60-ата минута Португалия бе по-опасният отбор на терена.

В 77-ата минута Пепе напомни за себе си след като фаулира грубо Торган Азар, но получи само жълт картон.

Снимка 536731

В 81-ата минута, Куртоа улови удар на Диаш с глава, засечен след изпълнение на корнер. Минута по-късно "мореплавателите" удариха и греда чрез Герейро, който засече отбита топка и оставен сам стеля необезпокоявано.

В края на мача непрестанните нарушения срещу Еден Азар дадоха своя негативен резултат и играчът на Реал (Мадрид) се контузи, показвайки, че изпитва силна болка в глезена.

Белгия и Италия ще мерят сили на 1/4 финалите на 2 юли от 22:00 часа.