Националният селекционер на Холандия Берт ван Марвайк обеща, че в сряда срещу Германия "лалетата" ще атакуват от първата минута.

След загубата от Дания в първия мач, футболистите на Марвайк нямат друг избор, ако искат да не отпаднат още в групите.

"Разочарован и шокиран съм, че изгубихме този мач. Имахме толкова много възможности да спечелим", отново подчерта той.

"Всички сме много разочаровани, това е нормално. Но това е затишие пред буря, защото напълно осъзнаваме, че срещу Германия ситуацията е "всичко или нищо".

"Срещу тях не можеш да си позволиш да ходиш по бръснача. Трябва да атакуваш. Точно това и ще направим - ще ти атакуваме", обеща наставникът.