Нападателят на италианския национален отбор и Марио Балотели е готов да убива, ако някой го обиди на расистка основа. Както е известно, тази тема нашумя особено много на Острова в последните месеци.

„Не приемам расизма във всичките му проявления. Ако на улицата някой ме замери с банан, ще го убия. После нека ме вкарат в затвора", заяви бабаитът Балотели.

„Имаше един инцидент по време на европейското за младежи през 2009 година в Рима. Тогава в един бар ме замериха с банан. На тези хора им провървя, че полицията дойде много бързо, иначе щях да ги пребия ,просто да ги унищожа. Надявам се подобни неща да не стават на Евро 2012 и да няма проблеми", заяви още италианският национал.

Балотели ще е единственият тъмнокож състезател на Скуадра адзура на Европейското.