Продължава силното представяне на Цървена звезда в Евролигата. Сърбите постигнаха седма поредна победа след като се наложиха над Панатинайкос със 72:66 в зала "Пионир".

Нов силен мач направи Марко Симонович, който завърши с 13 точки. Лука Митрович се включи с 11 точки, а Огнен Кузмич с 10 и 14 борби.Стефан Йович не пропусна да добави 8 асистенции на сметката си, а моторът на Звезда пак бе Чарлз Дженкинс.

Кени Гейбриъл изигра най-силният си мач за ПАО и завърши с 23 точки и 4 борби, а Майк Джеймс се отчете с 19 точки.

Баскетболистите на Деян Радонич са на петото място с актив от 12 успеха и 8 поражения, докато ПАО е шести с баланс 11-9.

Продължават загубите на Барселона в Евролигата

Страхотни изненади в 19-ия кръг

Фенербахче заслужено, но много трудно успя да надделее в дербито с Галатасарай с 85:80.

През първото полувреме баскетболистите на Галатасарай съумяваха лесно да намират свободния човек в атаките и отбелязваха лесни точки, с които отвориха двуцифрен аванс.

Фенербахче изигра силно второ полувреме, упражни дълбока преса в половината на Галатасарай и след поредица силни защити и ответни успешни стрелби успя да стопи аванса.

Логичното се случи и 2:31 минути преди края на четвъртата част и след кош на Слукас Фенербахче поведе с 77:76. До финалната сирена, подкрепени от препълнената "Юлкер Спортс Арена", "фенерите" бяха по-съобразителния отбор, а след грешка на Мицов, извършил нарушение в нападение, победата бе подпечатана за домакините.

Най-добър за домакините бе Ян Весели с 20 точки и 7 борби, подкрепен от Богдан Богданович и Луиджи Датоме с по 14. За Галатасарай Блейк Шилб завърши с 21.

Успехът затвърди Фенербахче на четвъртото място с 13 победи и 7 загуби, а загубата отпрати Галатасарай на дъното на Евролигата.

В третия мач от вчерашния ден Макаби (Тел Авив) победи УНИКС (Казан) с 60:52 (16:9, 17:15, 12:14, 15:14). Най резултатен играч в срещата беше защитникът на домакинитеЕндрю Гаудлок, който реализира 17 точки.

Този успех позволи на Макаби да се изкачи на 13-ото място, а Уникс е 14-и.