Лацио постигна труден дебютен успех в тазгодишното издание на груповата фаза в Лига Европа. И ако миналата седмица "бианкочелестите" инкасираха обрат срещу ЧФР Клуж, то тази вечер на "Олимпико" осъществиха такъв и надвиха френския Рен с 2:1.

Гостите съумяха да открият резултата в 55-ата минута чрез опитния Жереми Морел.

Това обаче не притесни момчетата на Симоне Индзаги, които осем минути след това изравниха. Луис Алберто намери Милинкович-Савич някъде около дузпата, сърбинът пребори с тяло защитник на съперника и с точен удар по земя матира Менди.

Четвърт час преди края Чиро Имобиле за пореден път се превърна в герой за "орлите". Голмайсторът Милинкович-Савич центрира от фланга, а пък италианският му колега се извиси над всички и с глава подпечата трите точки за столичани.

В следващия кръг Лацио ще има труден мач със Селтик, докато Рен ще мери сили с ЧФР Клуж.

Няколко месеца по-късно: Селтик успя да си отмъсти на ЧФР Клуж