Отборът на ЦСКА София отпадна по срамен начин от европейските клубни турнири. Вицешампионите на България завършиха у дома 1:1 с Мура, което след равенството 0:0 преди седмица в Словения означаваше отпадане от Лига Европа!
„Червените" бяха категорично по-добрият отбор на терена, но направиха много пропуски пред словенската врата. За сметка на това играчите на Мура показаха изключителна успеваемост, като вкараха един гол от двете положения, които имаха за всичките 90 минути.
В края на двубоя нервите на феновете от Сектор „Г" не издържаха те огласиха стадиона с викове „Вън боклуците от ЦСКА" и „Пернишки боклуци", визирайки собствениците на тима.
Така за втора поредна вечер българският футбол получава мощен шамар. В сряда от европейските клубни турнири рано-рано отпадна и шампионът Лудогорец.
ЦСКА - МУРА 1:1 (СЪСТАВИ И КОМЕНТАР)
ЦСКА започна по-активно срещата и от самото начало наложи териториален натиск. Само в рамките на 5 минути „червените" на три пъти изпробваха рефлекса на противниковия вратар, като на два пъти шутира Карачанаков, а веднъж и Христо Янев се пробва триково с пета да прокара топката в мрежата. За жалост обаче и в трите случая Дракович не бе затруднен.

По-активната игра на българския вицешампион даде резултат в 18-ата минута, когато ЦСКА излезе напред в резултата. Левият бек Нилсон центрира остро в полето, където Апостол Попов надскочи централните бранители на Мура и с точен удар с глава не остави шанс да Дракович - 1:0! Много важен гол за „червените" и страхотна асистенция на Нилсон.
След попадението нивото на игра значително спадна, като сериозни положения пред двете врати нямаше. Чак в 34-ата минута публиката се разбуди, а причината бе най-добрият играч на терена Нджонго Присо. Тъмнокожият футболист направи отличен пробив по левия фланг, пробяга около 25-30 метра, нахлу в полето, но в последния момент топката му бе избита с шпагат на бранител.
Това положение събуди домакините, които в следващите минути на няколко пъти отправиха опасни удари. Първо Христо Янев, а след него и Антон Карачанаков обаче нямаха шанса да вкарат втори гол за домакините.
Второто полувреме започна както първото - с опасност пред вратата на Мура. Абел Анисе бе намерен отлично на границата на полето и моментално шутира, но и този път стражът на словенците показа рефлекс и спаси.

10 минути след подновяването на играта гостите от Мура създадоха първото си чисто голово положение. Деветката Бохар бе оставен непокрит в полето, получи топката на крак и моментално шутира, но коженото кълбо облиза десния страничен стълб на българската врата. Късмет за ЦСКА в тази ситуация!
В средата на второто полувреме ЦСКА пропусна златна възможност да вкара втори гол и да реши мача. Най-после вратарят на Мура сгреши и излезе неразчетено, което позволи на Присо да отправи удар. Топката бе парирана от бранител на словенците и попадна право на крака на Анисе, чиято добавка обаче бе избита от голлинията! Уникален късмет за гостите и малшанс за ЦСКА!
Четвърт час преди края се случи немислимото. При една бърза атака Фаич получи топката в полето и с левия крак отправи диагонален удар. Топката мина неспасяемо покрай Черни се оплете в мрежата на ЦСКА - 1:1. Ако този резултат се запазеше до края, то това щеше да означава срамно отпадане на „червените" от европейските клубни турнири.
Попадението тотално смути играчите на ЦСКА, които в оставащите до края минути се опитаха да наложат натиск и да затруднят съперника, но в действията им личеше изключителна нервност, което очаквано водеше и до неточност. До края "армейците" се опитаха да вкарат втори гол, но неуспешно.
Damon Salvatore
на 26.07.2012 в 19:12:03 #137Въйй..
ко стаа тука бря .. ко са случва ва ..

LOGO
на 26.07.2012 в 19:11:44 #1362: 0 Смях за футбола у нас!!! БФС да се закрие!!!
Didogun
на 26.07.2012 в 19:11:35 #135УЖАС ТОВА Е УЖАС
Xa-x@v
на 26.07.2012 в 19:11:34 #134Бахти и нещастниците

katinar
на 26.07.2012 в 19:11:27 #133И четерите дедо Попе и четерите

JedyMaster
на 26.07.2012 в 19:11:15 #132Отбора победител на Каменица къп, моля да заповяда да играе вместо куклите на ЦСКА
Bludniq_Sin
на 26.07.2012 в 19:11:14 #131не мога да повярвам какво представляват двата ни столични гранда!!! СМЕШНИ СА!!!
КАК НЕ ВИ Е СРАМ БЕ!!!
ivonty
на 26.07.2012 в 19:11:13 #130Хахахахахах Гледате ли гаврата бе нещастинци - хахаххахахах тук тия пък отиват на резултат
Coldman
на 26.07.2012 в 19:11:04 #129Гадна вечер за БГ футбола ! А, 2:0 за Сараево!!! ЗАКРИВАЙ!!!!

partenkov
на 26.07.2012 в 19:10:41 #128Не е срамно да паднеш от Мура. Срамно е да се мислиш за велик, след като БНА и Партията са ти осигурявали безвъзмездно най-добрите играчи, за да печелиш титли. Това, което гледате е логичната развръзка след упадъка на бенефакторите.
Yellow And Black
на 26.07.2012 в 19:10:22 #127Не вярвам някой разумен човек да си е мислил, че Цура ще продължи. Те да не са Мура...

ivonty
на 26.07.2012 в 19:09:48 #126айдеееееееее и другия Евроидиот
Да живее умрелия БГ футбол - пък вие се джафкайте по форумите
loveca
на 26.07.2012 в 19:09:41 #125270. Triono | 26.07.2012 22:07 да чистят всичко маймунско екзотично този отбор, да махат боклуците , да разкарат таз пенсия Т. Янчев да станат с аматьорски статут да извикат лапетата и да се почва ======== Поне ти не закриваш българския футбол.
Благодаря ти! 
LOGO
на 26.07.2012 в 19:09:25 #124Смени БГ отбори! Без изключение!!!
Bludniq_Sin
на 26.07.2012 в 19:09:04 #123ехе аз докато напиша нещо и се почна .. 1:0 за сараево
Coldman
на 26.07.2012 в 19:08:52 #122БАСИ МАЙКАТА! И бошняците вкараха. Дееба

Bludniq_Sin
на 26.07.2012 в 19:08:20 #121of blagodarq че ме светна щурец. пускам го. аре поне те да дръпнат напред че иначе не ми се мисли!!!
loveca
на 26.07.2012 в 19:08:10 #120265. Triono | 26.07.2012 22:04 loveca ЦСКА не е Латекс, не са знаели с какъв отбор се хващат, ако не могат да плащат да се махат а ние да си починем , ако трябва да не играят изобщо 10 години, баси вдигнах кръвното ========= Не знам латекс ли е, гума ли е или плексиглас, ама Петолъчката е обикновен футболен клуб, както Симитли, Черноморец, Етър и т.н. Ако ти не можеш да извадиш парите, е неуместно да разправяш кой е трябвало да остане и кой какъв бил.
El Marcone
на 26.07.2012 в 19:07:49 #119267. loveca | 26.07.2012 22:04 Сега ще се надяваме на Левски за някакво евро-присъствие. Ебати нонсенса! ------------------------------------------------
Ташак си прави играта
.Ше трябва да стискаш за сините 
loveca
на 26.07.2012 в 19:04:51 #118Сега ще се надяваме на Левски за някакво евро-присъствие. Ебати нонсенса!