Актуалният носител на трофея в Лига Европа Атлетико Мадрид тръгна с прекрасна победа над Апоел Тел Авив в първия си мач от груповата фаза.

Макар и без някои от големите си звезди, включително голмайсторът Радамел Фалкао, испанският тим си тръгна от Израел с класическа победа от 3:0.

Попадения на Родригес, Коста и Гарсия донесоха безпрецедентен 14-ти пореден успех по европейските терени след 12-те победи от миналия сезон и триумфа над Челси за Суперкупата.

Треньорът Диего Симеоне даде почивка на Фалкао, Тиаго, Габи и Арда Туран, но въпреки това домакините от Апоел нямаха шанс да се противопоставят на действащия шампион в турнира.

В 37-ата минута Кристиан Родригес бе оставен сам и успя да открие, а само три минути по-късно Диего Коста направи резултата 2:0, като и при двете попадения важна роля изигра Раул Гарсия. Именно той увенча силното си предствяне с гол в 64-ата минута, реализирайки с глава след корнер.

В другия мач от Група B на втория по сила европейски клубен турнир, чешкият Виктория Пилзен успя да стигне до пълен обрат от 3:1 при домакинството си на португалския Академика Коимбра.