Лион оцеля на "Олимпико" и е на четвъртфинал в Лига Европа

Рома остана на гол разстояние от четвъртфиналите в Лига Европа

ДЖЕКО! Добра възможност за Един Джеко, който отправи изстрел с глава, но топката мина малко над горната греда.

Жълт картон за Диего Пероти, който опита да вдигне от земята, превиващ се играч на Лион.

86′

Официално предупреждение за Лопеш, който бави играта.

84′

Жълт картон за капитана на гостите Максим Гоналон, който пропуска следващия мач в Европа на своя тим.

84′

Набил Фекир ще изиграе оставащите минути от двубоя.

83′

КАКЪВ ШАНС ЗА ЛИОН! Лион можеше да реши всичко в този двубой седем минути преди края. Рома сътвори огромна грешка при един корнер, което позволи на гостите от Франция да организират мълниеносна контра. Така сам срещу Алисон остана Корнет, който обаче се изплаши от възможността да се превърне в герой за своя тим и остави коженото кълбо да му бъде отнето от вратаря на домакините.

82′

В игра за Рома се появява Франческо Тоти!

81′

ДЖЕКО! Един Джеко получи един от малкото си шансове за гол в 81-ата минута. Босненският таран засече топката някъде около дузпата, но ударът му бе толкова неточен, че коженото кълбо почти не излезе в тъч.

Снимка 283902

Източник: Официален сайт на Рома

77′

Принудителна смяна в състава на Лион. Емануел Мамана получи контузия и е заменен от Янга-Мбива.

76′

В игра за Рома се появява Диего Пероти. Спалети хвърля всичките си усилия в атака.

71′

Жълт картон за Емануел Мамана от състава на Лион.

63′

ЕЛ ШААРАВИ!! Така важният трети гол можеше да падне още в следващата по-сериозна атака на Рома. Отново в епицентъра на събитията беше Стефан Ел Шаарави, който елиминира съперник и отправи хубав удар, който обаче мина на сантиметри от страничната греда на Лопеш. Пропускът на италианския национал накара треньора му Спалети да се хване за главата.

62′

Официално предупреждение за Раджа Наинголан.

60′

АВТОГОЛ НА ТУСАР !!2:1! ЗА РОМА! В 59-ата минута Лучано Спалети предприе офанзивна смяна и включи в игра Стефан Ел Шаарави. Още с първото си докосване "Фараона" сътвори пробив по крилото комбиниран с остър пас в наказателното поле на Лион. Там се случи и големият малшанс за гостите, тъй като топката последователно се отклони в краката на Жале и Тусар, и необезпокоявано влетя в мрежата на "хлапетата".

59′

Първа промяна в срещата. В игра се появява Стефан Ел Шаарави, който заменя бранителят Бруно Перес.

46′

НАИНГОЛАН! Втората част стартира по подобаващ начин. Отново опасното положение беше за сметката на Рома. На добра ситуация се озова Раджа Наинголан, който отправи много опасен изстрел с глава. За пореден път обаче на мястото си беше Лопеш, който отрази с една ръка!

Снимка 283904

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

Удар на Един Джеко, който обаче попадна право в обсега на добре пласирания Антони Лопеш.

40′

АНТОНИ ЛОПЕШ ДВОЙНО СПАСЯВАНЕ!!! Пет минути преди почивката, стражът на Лион - Антони Лопеш сътвори страхотно двойно спасяване, което остави резултата непроменен. В ролята на обезкуражен в ситуацията влезе голмайсторът Строотман. Футболистът с №6 получи триково подаване с пета от Салах, което му позволи да отправи удар от няколко метра. За негово съжаление и първият, и вторият му опит завършиха с изстрели в тялото на португалския национал.

Снимка 282593

39′

Кевин Строотман получава жълт картон заради нарушение срещу играч на Лион.

32′

НАИНГОЛАН!! Белгиецът Раджа Наинголан демонстрира момент на индивидуална класа в 32-ата минута, когато от наглед невъзможна позиция отправи много техничен изстрел с левия крак, който за радост на съперника премина на сантиметри от лявата странична греда.

Снимка 268670

28′

Жълт картон за Люка Тусар, който заедно с колегата си Мамана, влезе брутално в краката на Един Джеко.

21′

Жълт картон за Костас Манолас.

19′

СПОРНА СИТУАЦИЯ! Веднага след попадението "Олимпико" имаше още един повод да изригне в бурни възгласи. Този път те бяха с негативен характер и срещу главния арбитър Виктор Касай, който не пожела да отсъди дузпа заради играта с ръка на Люка Тусар в собственото си наказателно поле.

17′

ГОООЛ ЗА РОМА!!1:1!!СТРООТМАН!! Радостта на френския тим не продължи дълго. Още в ответната атака, Рома си върна надеждата за продължаване на четвъртфиналите, след като важен гол отбеляза Кевин Строотман. Холандецът бе позициониран добре на далечна греда при центриране на Де Роси и въпреки странния си удар съумя да вкара топката зад голлинията на Лион.

16′

ГОООЛ ЗА ЛИОН! 0:1!! ДИАКАБИ!! Изненадващо или не, "Олимпико" замлъкна злокобно в 16-ата минута, когато сякаш от нищото, гостите от Лион поведоха в резултата. Матийо Валбуена центрира от пряк свободен удар, Муктар Диакаби доминираше при въздушния си двубой с Руй и Феде Фацио и глава не остави никакъв шанс на Алисон Бекер. Припомняме, че младият централен защитник отбеляза и в първата среща между двата тима.

11′

САЛАХ ПРОПУСК!!! Стихийните атаки на "джалоросите" продължиха. В 11-ата минута Бруно Перес отправи извеждащ пас за Салах между двамата бранители на Лион - Диакаби и Морел. С геройска изява тук обаче блесна стражът на "хлапетата" Антони Лопеш, който излезе навреме и скъси максимално възможността за голов изстрел на египтянина.

Снимка 282592

6′

РЮДИГЕР ГРЕДА!!! Началото на този двубой бе повече от оптимистично за домакините. Резултатът можеше да бъде открит след само шест минути футбол. Костас Манолас скочи най-високо след ъглов удар и с глава свали за колегата си Антонио Рюдигер. Германският национал пое топката с гръб към вратата, последва майсторско завъртане и зверски шут от границата на малкото вратарско поле, който обаче разтресе горната греда.

Снимка 283905

5′

Гостите нямата могат да използват новата си звезда Мемфис Депай, който през тази кампания вече записа мачове в турнира, но с екипа на Манчестър Юнайтед.

4′

Лион пък продължава ренесанса си под ръководството на Бруно Женезио. "Хлапетата" не познават вкуса на поражението вече в 6 поредни мача, като в тях са записали 5 победи и 1 реми.

3′

В два случая от своята история, Рома е успявала да обърне турнирна битка в Европа, след като губи първия си мач с 0:2. Такъв "малък подвиг" се осъществявал срещу Партизан и Дънди Юнайтед. От 2004 година обаче подобно постижение не се е случвало. Отпаданията след поражение в първата среща са цели 5!

2′

Стадион "Олимпико" е изпълнен почти до краен предел. Тифозите на домакините очакват нова паметна европейска вечер на своите любимци.

1′