Отборите на Лион и Рома оправдаха очакванията за голово шоу в първия им осминафинален двубой от турнира Лига Европа. Радостта обаче беше за домакините от Франция, които се поздравиха с важения и изключително престижен успех 4:2. Дербито беше белязано от два обрата и по едно силно полувреме за двата тима.

Лион - Рома 4:2 (Развой на срещата по минути)

"Хлапетата" задълбочиха кризата в италианския гранд

Първата част бе за "вълците", които обърнаха от 0:1 до 2:1 след голове на Салах и Фацио. Селекцията на Лучано Спалети обаче незнайно защо спря да играе през втората част и тази нейна апатия бе наказана сурово от амбицираните звезди на домакините - Толисо , Набил Фекир и Лаказет, оформили гръмкия резултат.

Снимка 282590

Триумфът за "хлапетата" можеше да бъде и още по-изразителен, ако с пропуски не блеснаха Валбуена и Рашид Гезал

Така интригата между двата тима донякъде остава жива и за реванша, който е след седмица на "Олимпико".

Андерлехт излъга АПОЕЛ (Никозия)

Андерлехт си тръгна от Никозия с ценен гол на чужд терен и "суха" мрежа

Живко Миланов с цял мач за АПОЕЛ

Дербито на осминафиналната фаза започна с критична ситуация пред вратата на домакините. Въпреки, че бяха добре запознати със силните страни на Рома, футболистите на Лион допуснаха Раджа Наинголан да стреля страховито от средна дистанция. За радост на "хлапетата", тежкият му шут майсторски бе спасен от вратаря Антони Лопеш.

Селекцията на Бруно Женезио отговори по най-добрия начин на отправеното предизвикателство и откри резултата в 8-ата минута. Матийо Валбуена центрира от пряк свободен удар. Рафаел изпревари персоналния си пазач и продължи с глава за играчите на далечна греда. Сред тях беше и централният бранител Муктар Диаби, който от няколко метра не пропусна да реализира втория си гол в три мача от Лига Европа. Основен виновник за попадението пък може да се смята легендата на гостите Даниеле Де Роси, който закъсня да покрие останалите непокрити футболисти на Лион.

Снимка 282606

Ситуацията на "джалоросите" можеше да стане още по-тежка при следващата атака на Лион. Лаказет комбинира по отличен начин с Валбуена, ала ударът на френския национал срещна тялото на съперников бранител, а не се оплете в мрежата на Бекер.

Здравеняците от Ростов спънаха звездите на Манчестър на потресаваща руска ливада (ВИДЕО)

"Червените дяволи" стигнаха до 1:1

Постепенно отборът на Рома се отърси от ранния шок и в 18-ата минута съумя да отбележи важен гол на чужд терен. Всичко това се случи не и без любезното съдействие на героя за домакините от преди малко - Муктар Диаби. Централният бранител левашки загуби топката в центъра на терена, позволявайки на Мохамед Салах да остане сам срещу вратаря на "хлапетата". Египтянинът запази хладнокръвие и с лекота реализира за 1:1.

Снимка 282592

Публиката на Лион направи лошо впечатление в 32-ата минута, след като започна да обстрелва с всевъзможни предмети капитана на гостите Даниеле Де Роси, при опита му да изпълни ъглов удар. Всичко това бе забелязано от Антъни Тейлър и неговите помощници, който предупреди, че ако подобни "сцени" не престанат, дербито ще бъде прекратено.

Палачът на Лудогорец с гръмка победа над Аякс

Походът на ФК Копенхаген продължава, този път жертвата е Аякс

Датчаните вече мечтаят за четвъртфинал в Лига Европа

По-добрата игра на Рома логично даде своя отпечатък и пълният обрат бе факт в 33-ата минута. Отбраната на Лион не изчисти добре топката след корнер на съперника. Така топката отново се оказа в краката на Де Роси. Ветеранът пак центрира в наказателното поле на домакините, но този път прошка нямаше. Федерико Фацио се бе позиционирал много акуратно и отблизо с глава не остави никакъв шанс на Антони Лопеш.

Снимка 282593

Подновяването на играта донесе много радост за домакините, които се върнаха в мача след страхотен гол на Корентен Толисо. Александър Лаказет подсигури отлична топка на халфа с №8, който отправи плътен шут извън наказателното поле. Неубедителният Алисон не очакваше подобен развой на събитията и не успя да отрази ударът, който се оплете в неговата мрежа.

Трагичното представяне на Рома през втората част си пролича най-ясно в 68-ата минута, когато на два пъти "джалоросите" се спасиха от по чудодеен начин от гола. При първата ситуация Алисон Бекер се наложи да отразява много тежък изстрел от средна дистанция на Лаказет, а малко по-късно извади един много техничен удар под гредата на Матийо Валбуена.

Шалке и Борусия (Мьонхенгладбах) оставиха развръзката за реванша

Двата отбора завършиха при равенство 1:1

Нещата дойдоха на мястото си малко по-късно, след като резервата Набил Фекир дари Лион отново с лидерството в срещата. Националът на Франция получи топката в наказателното поле, след което направи за смях трима бранители на Рома - Фацио, Емерсон и Жуан. Последва изстрел в далечния ъгъл на Алисон, който притежаваше нужната точности и острота - всичко това доведе до резултат 3:2 на "Стад дьо Люмиер".

Снимка 282603

В 79-ата минута домакините поискаха дузпа от главния съдия, след като според тях Корентен Толисо насилствено е бил съборен в наказателното поле на Рома. Антъни Тейлър обаче подмина ситуация с презрение и даде сигнал играта да продължи.

Последният пирон в ковчега на сломените "джалороси" заби звездата на домакините - Александър Лаказет в последната секунда от редовното време. Матийо Валбуена намери своя съотборник на границата на наказателното поле, който със зверски шут заби топката в горния десен ъгъл на Алисон.