Спортинг (Брага) се класира за полуфиналите в Лига Европа за първи път в своята история. Португалците завършиха при нулево равенството реванша с Динамо (К) и след 1:1 миналата седмица в Украйна се класираха за следващата фаза.

Двубоят за домакините започна ужасяващо, тъй като в 30-ата минута Сезар получи червен картон за грубо влизане в краката на противник. В самия край на срещата пък Попов от Динамо написна за второ предупреждение след нарушение срещу Алан.

Иначе от първия съдийски сигнал двата тима започнаха мъжка битка на терена. По-чистите положения обаче бяха в полза на домакините. През първото полувреме Спортинг можеше само веднъж да отбележи, докато след почивката на два пъти Лима и един път Алан не се възползваха от изгодни позиции. Артур също имаше работа за вършене, но по-рядко.

В крайна сметка за един час игра с човек повече Динамо (К) не успя да се възползва и отпадна. Брага пък ще играе с Бенфика в единия полуфинал. Третият португалски тим на тази фаза - Порто, пък се изправя срещу Виляреал.

Спортинг (Брага) - Динамо (К) 0:0 (1:1 в първия мач)

Артур, Силвиу, Паилао, Валдиньо, Виана, Кущодиу, Салино, Сезар, Лима, Алан, Зе (70-Мосоро)

Шовковский, Попов, Хачериди (46-Алмейда), Силва, Юсуф, Еременко, Вукоевич, Гусев, Ярмоленко, Кравец (63-Гармаш), Милевский

Жълти картони: Попов, Хачериди, Гусев, Кравец (Д); Валдиньо, Виана.
Втори жълт: 88-Попов
Червен картон: 29-Сезар