Апоел (Никозия), с Живко Миланов в редиците си, се наложи с 2:1 над Астана на Мъри Стоилов в мач от група "В" на първия кръг от групите в Лига Европа.

Домакините взеха частичен реванш за миналогодишното си отпадане в плейофа за влизане в групите на Шампионска лига, като и този път драмата на стадион "ГСП" в Никозия не отсъстваше до самия край на срещата.

Домакините бяха далеч по-активният отбор през всичките 90 минути и заслужено триумфираха с трите точки, но успехът им далеч не дойде толкова лесно - дори напротив. Доста изненадващо, с оглед ситуацията през първото полувреме, Астана се оттегли с преднина от един гол на почивката, след като Неманя Максимович откри с удар от далечна дистанция при първото положение пред вратата на домакините.

Преди това кипърският отбор бе натикал съперника в собствената му половина, но не успяваше да стигне до реална голова опасност, а разчиташе основно на изсипани топки в наказателното поле на съперника, които не доведоха до чисто голово положение през първите 45 минути.

През втората част футболистите на Томас Кристиансен тръгнаха "ва банк" в предни позиции, а гостите от Астана започнаха постепенно да се огъват и да грешат в изнасянето на топката. Тази тенденция се засили особено в последните 20 минути на срещата.

НА ЖИВО: АПОЕЛ (НИКОЗИЯ) - АСТАНА

Отборите на Живко Миланов и Станимир Стоилов един срещу друг в Лига Европа

Именно в тях бе решен и крайният изход в двубоя. Първо Винисиус при поредното разбъркване в наказателното поле от полу-легнало положение стреля към вратата от 5-6 метра, но колебливият Ненад Ерич не успя да реагира добре и топката влетя в мрежата за 1:1.

Вратарят и капитан на Астана обаче сгреши още по-фатално в последните минути, когато Де Камарго засече с глава центриране, и макар ударът да бе слаб, Ерич отново отигра ситуацията крайно нескопосано, което коства точката на гостите в дебютното им участие в групите на Лига Европа.

В крайна сметка Живко Миланов спечели българското дерби срещу Станимир Стоилов - 2:1 за Апоел!