50′

ГОООООООООООООЛ!!!

1:0!

Попадение на Диао!

Центриране в пеналта, Донарума беше изпреварен от влезлия преди минути на терена младок, който с глава го прехвърля за 1:0.

Предимство в резултата за домакините!

Снимка 522478

Източник: Twitter

46′

Диао сменя Марсиал.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+1′

Първото полувреме завърши без да бъдат признати попадения от съдийския състав. Арбитрите отмениха два гола на гостите, реализирани през откриващите 11 минути от срещата.

Първо гол на Леао след едва 5 минути игра не беше зачетен. Конкретната причина в тази ситуация беше вдигнатият флаг на страничния съдия и маркираната от него засада.

Повторенията доказаха правотата на взетото решение.

Шест минути след това и Кесие беше точен, но и неговото попадение не остана налично. Този път беше отсъдена игра с ръка на Кесие, в момента, в който той пое топката и понечи да стреля. Ситуацията беше разгледана чрез системата ВАР. И тук повторенията на положението по-скоро показаха, че действително е имало нечисти действия на състезател на Милан. Друг е въпросът дали те са били умишлени и какво въобще е тълкуванието на ситуацията.

Така или иначе головете не бяха зачетени.

Най-сериозната възможност за повеждане в резултата за домакините беше пропиляна от Магуайър. Фернандеш центрира, малко преди почивката, като успя да прехвърли Донарума и за Магуайър остана най-лесното - да вкара на празна врата.

Вместо това обаче, английският национал намери вътрешната страна на гредата, след което топката не продължи към голлинията, а се върна в игра.

Калабрия, Диас и Салемакерс също не успяха да запишат имената си сред голмайсторите и полувремето приключи без предимство за нито един от двата съперника.

45′

Почивка.

43′

Марсиал пада в наказателното поле.

Сигнал за дузпа няма.

Кяер си помогна с ръцете в единоборството, но липсваше умишлено събаряне на Марсиал.

38′

ПРОПУСК!

Магуайър не успява да се разпише на празна врата!

Донарума се размина с топката и тя попадна у Магуайър, който от около метър стреля в гредата.

Кълбото се отби от вътрешната страна на рамката, но въпреки това не продължи пътя си към голлинията.

Малшанс за Юнайтед.

35′

Агресивна игра на гостите.

Манчестър Юнайтед изглежда поспестява усилия.

Това може да изиграе лоша шега на английския гранд.

Мисълта за предстоящия реванш има своята роля в днешната битка.

Снимка 522470

Източник: UEFA.com

33′

Засада на Джеймс.

32′

Атака на Милан.

Салемакерс стига до възможност за отправяне на изстрел.

Магуайър го спира.

29′

Калабрия опитва да изведе Диас!

Байи спира атаката на опонента в решителния миг.

Солидна негова намеса.

28′

Няколко неточни подавания в половината на Юнайтед.

Играчите на Милан загубиха концентрацията си, с която стартираха битката.

Снимка 522472

26′

Продължително разбъркване в полето на Юнайтед.

Изстрел на Крунич!

Спасяване на Хендерсън.

Имаше и късмет вратарят на "червените дяволи", тъй като се получи рикошет.

24′

Мощна преса на гостите.

Напрежение в редиците на домакините.

Солскяер също изглежда притеснен.

Двете отменени попадения пък изнервиха състезателите на Милан.

19′

Манчестър Юнайтед взима инициативата е срещата.

Постепенна акция за "червените дяволи".

Магуайър опитва изненадващо подаване, но топката излиза в аут.

15′

Салемакерс опитва да изведе Томори зад защитниците на съперника.

Вдигнат е флагът за засада.

Поредна спряна атака за "росонерите".

11′

Красиво изпълнение на Франк Кесие!

Милан излиза напред в резултата!

Страхотен изстрел по диагонала на Кесие!

СЛЕД РАЗГЛЕЖДАНЕ НА СИТУАЦИЯТА СЪС СИСТЕМАТА ВАР, ГОЛЪТ Е ОТМЕНЕН...

Причината - Кесие е овладял топката, използвайки ръката си, преди да стреля.

Снимка 522471

8′

СПАСЯВАНЕ НА ДОНАРУМА!

Телеш праща топката към Марсиал.

Той елиминира двама футболисти на съперника и стреля точно!

Донарума избива топката в корнер.

5′

ГОЛ....

Отсъдена е засада...

Леао праща топката в мрежата, но страничният съдия е маркирал нарушение на правилата.

Повторенията доказват правотата на взетото решение.

1′

Проливен дъжд на стадиона...

Под въпрос ли е провеждането на срещата?

1′

Солскяер и Малдини излизат на стадиона рамо до рамо...

Класа и на трибуните тази вечер.

1′

Шортайър

Манчестър Юнайтед приема Милан в зрелищен сблъсък в Лига Европа. Срещата на "Олд Трафорд" започва в 19:55 часа.

Битката от осминафиналите на втория по сила клубен турнир със сигурност е достойна за Шампионска лига, но по стечение на обстоятелствата двата отбора не са част от надпреварата.

Снимка 519313

"Червените дяволи" имат само две поражения в последните си 25 мача в надпреварата, но и "росонерите" имат добър баланс - само една загуба в последните 11 срещи в Лига Европа.

Италианците ще бъдат без куп ключови футболисти и това ще наклони везните в полза на англичаните.

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Оле Гунар Солскяер сподели очакванията си за двубоя като не скри възхищението си към "росонерите".

Манчестър Юнайтед: Ще посрещнем Златан топло на "Олд Трафорд"

Реакции след жребия за Лига Европа

"Възхищавам се изключително много на Милан. Това е клуб, в който има традиция, история, качество, класа. Топ отбор и страхотен клуб. Когато бях малък, ги гледах много.

Предстои изключителен сблъсък. Искаме да спечелим Лига Европа", заяви Солскяер.

Наставникът на Милан Стефано Пиоли коментира с премерен оптимизъм очакванията си за двубоя.

Пиоли е впечатлен от Манчестър Юнайтед

"Победата над Верона трябва да ни даде по-голяма сигурност"

"Дали това е финал преди финала? Не мисля така, има още много силни отбори, които все още са в турнира. Това е престижен мач между два исторически клуба с велико минало. Сега работим върху това да се върнем към победите и да сбъднем мечтите си. Дали равенството ще бъде задоволително за нас?

Някои мачове просто трябва да бъдат изиграни на максимум и с убеждение. Също така с голямо уважение към отбор, който идва от Шампионската лига. Позитивен резултат ще ни даде важен тласък преди реванша", коментира Пиоли.