Тази вечер Левски ще изиграе петия си мач от груповата фаза на Лига Европа. "Сините" гостуват в Белгия на местния Гент, а двубоят спокойно може да бъде наречен "мача на сезона" за българския тим, който при евентуална победа ще направи сериозна крачка към 1/16-финалите в турнира.
Старши треньорът на Левски Ясен Петров ще направя няколко промени в състава си. Първата е свързана с Христо Йовов, който за първи път от доста време ще играе на "оригиналния" си пост като втори нападател. Изнесен в предни позиции ще бъде голямата звезда на "сините" Гара Дембеле, а по двата фланга ще играят Жоазиньо и Даниел Младенов.
Очаква се в центъра на терена, като опорни полузащитници да се подвизават Владо Гаджев и Мариян Огнянов. Холандецът Сержиньо Грийн пък ще бъде върнат в центъра на защитата. Тази позиция не е чужда за Грийн, който вече на няколко пъти бе изпробван в защита. Другите играчи в отбрана ще бъдат Мюлдер, Милиев и Минев, а на вратата ще застане Митрев. Единственият проблем пред старши треньора Ясен Петров е травмата на Дарко Тасевски, който остана в България.
"Всички искаме победата, дано направим голям мач като гости в Европа. Надявам се доброто настроение, което виждам у играчите, да бъде пренесено и на терена. Нямаме какво да губим, можем само да спечелим", сподели Петров.
Домакините от Гент имат сериозни кадрови проблеми, като аут за мача са Гронден, Бруцезе, Дуарте и Едсон, които лекуват различни травми. Очаква се белгийците да заложат на класическа схема на игра 4-4-2, като в предни позиции да действат Арбайтман и Любянкич. Вторият мач в групата противопоставя лидерите Спортинг (Лисабон) и Лил.
ГЕНТ - ЛЕВСКИ, тази вечер от 22:05 часа
Пряко по: PRO.BG
Стадион: "Жул Отен"
Главен съдия: Томи Скиервен (Норвегия)
ВЕРОЯТНИ СЪСТАВА:
ГЕНТ, 4-4-2: Йоргачевич, Барич, Вилс, Шулер, Уолъс, Конте, Тайс, Смолдерс, Ел Ганаси, Арбайтман, Любянкич
ЛЕВСКИ, 4-2-3-1: Митрев, Мюлдер, Милиев, Грийн, Минев, Гаджев, Огнянов, Младенов, Йовов, Жоазиньо, Дембеле
Мачът с коментар по минути проследете в Topsport.bg.
Cloud
на 01.12.2010 в 11:55:29 #86DA JIVEIAT RAMMSTEIN I LEVSKI ! TIL LINDEMAN- PREZIDENT GONZO - MINISTUR NA PRAVOSUDIETO

Cloud
на 01.12.2010 в 11:47:11 #85Ох, кенефа и днес ще играе с жълия си екип, очакваме спектакъл

пиргос
на 01.12.2010 в 11:46:07 #84аре стига,кога чорбата с победа в белгия и турция
ето по-лесна тема
кога цска с победа над софийски отбор
а над новак като раковска видима,академик и калиакра 
HristoSStoichkov
на 01.12.2010 в 11:42:30 #83Но не мога да не постна и това, или оглавяването от другарката Цола и министър на пощите на клуба от Подуене преди ЦСКА даже да е бил създаден и мощните възгласи огласили събитието на паметния ден 26 януари 1948:
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Заглавие във вестник “Народен спорт”, 26.01.1948, понеделник:
“М-Р ЦОЛА ДРАГОЙЧЕВА БЕ ИЗБРАНА ЗА ПРЕДСЕДАТЕЛ НА “ЛЕВСКИ”
Вестник “Народен спорт”, брой 293, 1948:
“В новият УС влизат: председател: Цола Драгойчева, подпредседатели: Никола Табаков, Асен Разпопов, Христо Драгански…”
Вестник “Народен спорт”, 26.01.1948:
“Вчера в салона на кино “Природа и наука” се състоя годишното отчетно събрание на столичното физкултурно д-во “Левски”.
Препълненият салон от дружествени членове, ….
Т.п. хор под диригентството на Д.Кръстев изпълни “Шуми Марица”, “Хей славяни!”, български и съветски народни песни, след което Н. Крушовенски – председател на УС каза няколко подходящи за случая думи. По негово предложение, бяха избрани за
ПОЧЕТЕН ПРЕЗИДИУМ:
Генералисимус Сталин, маршал Тито и м-р председателят Георги Димитров, чиито имена се посрещнаха с продължителни ръкоплескания и възгласи :
“Сталин, Тито, Димитров!”, “Сталин, Тито, Димитров!”

НОВАКА
на 01.12.2010 в 11:40:55 #82Точно така Грухи
НОВАКА
на 01.12.2010 в 11:37:37 #81Левски ще прегази гент както Барса смаза Реал. А Бешикташ ще изнасили ЦУРА както винаги го е правил. Чорбари чувате ли как се точи ятагана, който ще ви резне гръцмулите?
пиргос
на 01.12.2010 в 11:35:08 #80що бе
цска пък кога са били в белгия
левски би гент с 3-2 факт 
Cloud
на 01.12.2010 в 11:33:58 #79Абе говеда, кога победа в Белгия, кога ? а?

пиргос
на 01.12.2010 в 11:31:14 #78ако Г.А беше цитирал канал Время и ТАСС може и да е било така,ама за евроспорт и екип тогава бръснеха мустаци
HristoSStoichkov
на 01.12.2010 в 11:29:32 #77Понеже тия дни го раздавам историк и вадя архиви, които говедата страстно са покрили ето и още един крайно интересен факт свързан с европосмешището от Подуене:
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
В брой 7 на вестник "Народен спорт" от 7 ноември 1944г. на стр.2 четем:
"Пощенски спортен клуб "Левски" - София. Спортните клубове Левски и Пощ.сп.кл. - от София, имайки пълното съзнание, че чрез сплотеността и обединението ще може да се постигне истинския универсален народен спорт, ще се създаде жива и мощна спортна и културно-просветна организация, ще се обединят волята и желанието за полезно творчество на повече народни синове - на 20м.м./20 октомври 1944г.-б.а./ се обединиха под името "Пощенски спортен клуб Левски" и избраха следния временен управителен съвет: Никола Йотов, Никола Крушовенски, Ал.Минков, Жорж Милчев, Атан.Атанасов, Трайко Григоров, Алекс.Велев, Никола Димитров/Фъц-б.а./, Седеф Зарков, Цветан Д. Ганчев, Ник.Бояджиев, Иван Карадочев."
Първото, което прави впечатление е, че ПСК Лефски е създаден на 20 октомври, но за това Народен спорт обявява чак на 7 ноември, денят на честване на ВОСР, дата, която впоследствие ще бъде трайно свързана със синия отбор, включително и през 1949г., когато точно на Левски ще бъде отредена честта да възвести новата, социалистическа епоха в спорта благодарение на преобразуваното по съветски модел футболно първенство. В тази връзка не е случайна и стилистиката на този документ, появил се на точно тази дата:
" имайки пълното съзнание, че чрез сплотеността и обединението ще може да се постигне истинския универсален народен спорт, ще се създаде жива и мощна спортна и културно-просветна организация, ще се обединят волята и желанието за полезно творчество на повече народни синове." Кои са ръководителите на ПСК Левски към онзи момент? Н.Йотов - съветски генерал от разузнаването, за когото Цено Ценов, активен борец срещу фашизма, определен за такъв от Протокол №1 твърди следното: "...тогава (1944г. - б.а.) имаше един човек, много по-главен от Тодор Живков, Цола Драгойчева, Кимон Георгиев, генерал Дамян Велчев и генерал Владимир Стойчев взети заедно. Никола Йотов." и Никола Крушовенски - осъден на смърт от царизма, първите председатели на синия отбор. Това обаче, което прави от ПСК Лефски безусловно първият отбор у нас, утвърдил съветския модел, е начинът му на финансиране. ЕДИНСТВЕН ЛЕВСКИ В ТОЗИ ПЕРИОД Е МОЖЕЛ ДА ОСИГУРИ РАБОТА НА СВОИТЕ ИГРАЧИ БЕЗ ДА ИМ СЕ НАЛАГА ДА РАБОТЯТ!

пиргос
на 01.12.2010 в 11:28:59 #76кюрде,къде нарекоха левски евроидиоти,в свещния линк който пусна вчера
запис от антверп-витоша,ама такова нещо евроидиоти няма там
всичко е измислено от чугунени тикви като смучето и Г.А.за лапнишарани като чорбарите
нека агент ставрий обясни как септември 89та е гледал евроспорт и е чел екип в редакцията на работническо дело

НОВАКА
на 01.12.2010 в 11:25:12 #75Абе къде са галатико и Господ Бог... Да не са споминали ?
HristoSStoichkov
на 01.12.2010 в 11:23:51 #74ТапиРгос, то цялата европейска преса и телевизии ви наричат "евроидиотите" ти Екип ли намери само да заклеймиш

Cloud
на 01.12.2010 в 11:23:39 #73Епопеята на "синия" идиотизъм в Белгия: 1989 - Антверпен 3:4 1995 - Аалст 0:1 2004 - Беверен 0:1

chicago
на 01.12.2010 в 11:23:10 #72А довечера ще се пие бира и ще се вика САМО ЛЕВСКИ

Necromancer
на 01.12.2010 в 11:22:47 #71пиргос
на 01.12.2010 в 11:19:31 #70кюрде,намери ли къде казват левски са евроидиоти,е
или още ровиш из архивите на екип

HristoSStoichkov
на 01.12.2010 в 11:16:23 #69Нищо чудно, че и македонската отрепка от Челси е говедо - да не забравяме все пак, че 1/3 от населението там са рязани шиптъри!

карнобатска гроздова
на 01.12.2010 в 11:13:55 #682000 турци щели да бъдат в София за мача, да ама не, както написа Халил
на стадиона щели да бъдат поне още 3000 български турци, обичащи цска, така че общо ставали 5000 
MAKAROV
на 01.12.2010 в 11:13:08 #67Розова Dолина | 01.12.2010 12:36 Само ме е яд , че от Уефа допуснаха турското дерби да се играе на Васил Левски ===================================================== На мен ми е чудно как им разрешиха да играят в една група? Нали Платини преди време предлагаше някои промени в правилата за Евротурнирите, явно вече са влезли в сила...
