Турнир: Лига Европа Стадион: "Лудогорец Арена", гр. Разград Зрители: 1455

Лудогорец завърши наравно 1:1 с Цюрих от Швейцария

Лудогорец остана без победа в Лига Европа, "орлите" с равенство и срещу Цюрих

Селекцията на Тони Здравков остана на дъното в група "А"

89′

Голмайсторът Одей е заменен от опитния Ален Неф.

87′

Димо Бакалов заменя Вандерсон, последен опит на Тони Здравков да вдъхне нов живот на своята атака.

81′

Лукас Саша ще замени изхабилия физическите си сили Светослав Дяков.

75′

Бенямин Кололи отстъпва мястото си на Роберто Родригес.

71′

Клаудиу Кешеру се появява в игра и ще замени конкурента си в атака Шверчок.

70′

ДЯКОВ!!! Неочакван герой можеше да изгрее на разградския небосклон в 70-ата минута. Капитанът Светослав Дяков се озова на позиция за удар, като съумя да стори това миг преди Палсон да направи шпагат. Топката се отби коварно в крака на исландеца и полетя към обратния ъгъл на Ванинс. Всичко обаче приключи с аут и възгласи на разочарование от трибуните на "Лудогорец Арена".

Снимка 395252

68′

Вандерсон продължи да тормози отбраната на Цюрих. В 68-ата минута бразилецът стреля от границата на наказателното поле, но право в обсега на вратаря.

60′

След спокойното начало на втората част, Лудогорец имаше възможност да стигне до пълния обрат в 60-ата минута. Вандерсон обаче сякаш сътвори грешка в сюблимния момент, когато беше изведен сам срещу Ванинс, но предпочете да финтира и в крайна сметка дори не отправи удар към швейцарската мрежа.

Снимка 395254

47′

На полувремето треньорът на Цюрих предвидливо направи смяна, след като замени имащия жълт картон Диксън за Красники.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+1′

ПОЧИВКА!

45′

ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!! 1:1!! ШВЕРЧОК!! Българският първенец търпеливо дочака своя момент и в 45-ата минута стигна до изравнителния, но и напълно заслужен гол. Всичко започна от Яцек Горалски, който открадна топка в центъра и я продължи за Натанаел. Последва центриране в полето на Цюрих, където техният бранител Криезиу отигра ситуацията по толкова безобразен начин, че се превърна в асистент на дебнещия за грешка Шверчок. От такава позиция полякът вече нямаше как да изпусне и битката в Разград започна отначало.

38′

Селекцията на Антони Здравков имаше доста аргументи, за да бъде гневна на главния съдия от Русия. В 38-ата минута той сякаш спести втори жълт картон на Диксън, който за пореден път не прецени своята намеса и влезе грубо в краката на Марселиньо.

Снимка 395249

31′

НАТАНАЕЛ!! ГРЕДА!! Пред вратата на швейцарците продължи да бъде интересно. В 31-ата минута Натанаел демонстрира класата си при изпълнение на преки свободни удари. За съжаление, отправената от него топка срещна гредата на препарирания в тази ситуация Ванинс.

30′

Още един картон в тази доста груба до този момент среща.

27′

ШВЕРЧОК!! Лудогорец можеше бързо да възстанови паритета, ако в 27-ата минута Шверчок не бе направил поредния си пропуск с екипа на разградчани. Полякът получи коженото кълбо, леко вляво в полето на Цюрих, ала бързият му изстрел срещна тялото на притичалия да го блокира страж на гостите.

22′

ГОООЛ ЗА ЦЮРИХ!! 0:1!! ОДИ!! Големи неприятности сполетяха българския първенец, след като той инкасира попадение още при първата опасност пред Хорхе Броун. Бенямин Кололи центрира остро от фаул, като това незнайно как свари неподготвена статичната лудогорска отбрана. В този момент нигериецът Оди изпревари Форстър и с глава отблизо не остави никакъв шанс на аржентинския страж.

20′

Жълт картон за Рафаел Форстър.

16′

Тежко влизане на Яцек Горалски, което беше наказано с официално предупреждение.

13′

Офанзивните действия на лудогорци продължиха. Куба Шверчок постави вратарят на гостите под напрежение в 13-ата минута, когато негов тежък шут с мъка бе избит от латвиеца Ванинс.

Снимка 395251

7′

Рафаел Форстър опита късмета си с далечен изстрел от пряк свободен удар. Бразилецът донякъде застраши вратата на Цюрих, но все пак всичко приключи с корнер.

2′

Жълт картон за Диксън, който влезе доста остро в краката на съперников играч.

1′