Лудогорец завърши без победа тазгодишното си участие в груповата фаза на Лига Европа. Българският представител направи четвърто поредно равенство в турнира, след като тази вечер стигна до 1:1 срещу швейцарския Цюрих.

Ремито отреди и последното място на "орлите" в група "А". Момчетата на Тони Здравков така и не успяха да изпреварят кипърския АЕЛ (Лимасол), макар и тази вечер въпросният клуб да падна тежко от Байер (Леверкузен) с 1:5.

Лудогорец - Цюрих 1:1 (Развой на срещата по минути)

"Орлите" приключиха с участието си в Европа за този сезон

Лудогорец започна по-добре срещата, но инкасира гол още при първата опасност пред Броун. В 22-ата минута "зелената" отбрана забрави за Одей, който отблизо направи 0:1. До почивката Куба Шверчок върна домакините в мача, след като се възползва от груба грешка на съперников бранител.

Снимка 395247

През втората част българският представител имаше няколко отлични възможности, за да стигне до желаната победа, но с пропуски изпъкнаха Вандерсон, Дяков, Кешеру и т.н

Така Лудогорец за първи път в клубната си история не прескача груповата фаза на Лига Европа. Оттук насетне разградчани ще мислят изцяло за представянето си в родното първенство.

Макар и температурата в Разград да беше под нулата, на "Лудогорец Арена" беше горещо. Двата тима изобщо не се жалиха, а мигновено стартираха една здрава битка по терена. Това отвори доста работа за главния съдия от Русия, който в рамките на няколко минути извади поредица от жълти картони.

Куба Шверчок постави вратарят на гостите под напрежение в 13-ата минута, когато негов тежък шут с мъка бе избит от латвиеца Ванинс.

Снимка 395249

Големи неприятности сполетяха българския първенец, след като той инкасира попадение още при първата опасност пред Хорхе Броун. Бенямин Кололи центрира остро от фаул, като това незнайно как свари неподготвена статичната лудогорска отбрана. В този момент нигериецът Оди изпревари Форстър и с глава отблизо не остави никакъв шанс на аржентинския страж.

Лудогорец можеше бързо да възстанови паритета, ако в 27-ата минута Шверчок не бе направил поредния си пропуск с екипа на разградчани. Полякът получи коженото кълбо, леко вляво в полето на Цюрих, ала бързият му изстрел срещна тялото на притичалия да го блокира вратар.

Пред вратата на швейцарците продължи да бъде интересно. В 31-ата минута Натанаел демонстрира класата си при изпълнение на преки свободни удари. За съжаление, отправената от него топка срещна гредата на препарирания в тази ситуация Ванинс.

Селекцията на Антони Здравков имаше доста аргументи, за да бъде гневна на главния съдия Кирил Левников. В 38-ата минута той сякаш спести втори жълт картон на Диксън, който за пореден път не прецени своята намеса и влезе грубо в краката на Марселиньо.

Снимка 395250

Българският първенец търпеливо дочака своя момент и в 45-ата минута стигна до изравнителния, но и напълно заслужен гол. Всичко започна от Яцек Горалски, който открадна топка в центъра и я продължи за Натанаел. Последва центриране в полето на Цюрих, където техният бранител Криезиу отигра ситуацията по толкова безобразен начин, че се превърна в асистент на дебнещия за грешка Шверчок. От такава позиция полякът вече нямаше как да изпусне и битката в Разград започна отначало.

След спокойното начало на втората част, Лудогорец имаше възможност да стигне до пълния обрат в 60-ата минута. Вандерсон обаче сякаш сътвори грешка в сюблимния момент, когато беше изведен сам срещу Ванинс, но предпочете да финтира и в крайна сметка дори не отправи удар към швейцарската мрежа.

Бразилецът продължи да тормози отбраната на Цюрих. В 68-ата минута техничарят стреля от границата на наказателното поле, но право в обсега на вратаря.

Снимка 395251

Неочакван герой можеше да изгрее на разградския небосклон в 70-ата минута. Капитанът Светослав Дяков се озова на позиция за удар, като съумя да стори това миг преди Палсон да направи шпагат. Топката се отби коварно в крака на исландеца и полетя към обратния ъгъл на Ванинс. Всичко обаче приключи с аут и възгласи на разочарование от трибуните на "Лудогорец Арена".

До края лудогорци продължиха да бъдат по-активния тим. В игра бе включен и Клаудиу Кешеру, който също имаше принос към интересните събития, но ударът му в 82-ата минута бе спасен с вещина от вратаря на Цюрих.

Снимка 395252

Така Лудогорец записа четвърто поредно реми и финишира на последно място в група "А" от турнира Лига Европа.